Gıda

En İyi Zeytin Yağı Markası Nedir? Asit Oranı Ne Olmalı? Nereden Alınır? 2021

Sağlıklı ve doğal beslenmeye çalışan kişilerin en çok kullandığı yağ çeşidi olan zeytinyağı, bağırsaklara ve insan vücuduna çokça faydalıdır. En İyi Zeytin Yağının, üretim tekniği, zeytin ağaçlarından toplanış şekli, soğuk sıkım ve sıcak sıkım olması içindeki asit oranının v.b. kriterleri belirler. Zeytinyağı üretimi yapan firmaların hepsi özenle zeytinleri toplar ve onlardan zeytinyağı elde eder. Zeytinyağının kokusu ve tadı her bölgeye göre değişmektedir. En İyi Zeytin Yağı sizler için araştırdım.

Zeytin Yağı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıkım Türü: Zeytinyağının soğuk veya sıcak sıkım olması kaliteyi etkilemektedir. Uzmanlar Soğuk Sıkım Zeytinyağının daha iyi olduğunu söylemektedir.

Tarım Bakanlığı Onayı: Zeytinyağı alırken Tarım Bakanlığı Onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.

En İyi 5 Zeytin Yağı

  • Palamidas Yeni Hasat 5 L Özel Harman
  • Komili Ege Sızması Zeytinyağı
  • Kristal Dolgun Güçlü Zeytinyağı
  • Kırlangıç Riviera Zeytinyağı
  • Tariş 5 lt Kuzey Ege Natürel Sızma Zeytinyağı

Palamidas Yeni Hasat 5 L Özel Harman

Palamidas markası diğer markalar gibi üreticiler toplama zeytinyağları ile yapmamaktadır. Kendilerinin 7000 ağaçlık zeytinliği bulunmaktadır. Zeytin yağını filtrelemeden satmaktadır böylelikle içindeki vitaminler gitmemektedir. Eğer gerçek bir en iyi zeytinyağı arıyorsanız bu marka tam size göredir.

Komili Ege Sızması Zeytinyağı

En çok bilinen zeytinyağı markalarından biri olan Komili tarafından üretilen zeytinyağları tamamen doğal olarak el değmeden üretilmektedir. Firma çoğunda erken hasat yapmaktadır. Asit oranı oldukça azdır. Doğal olarak el değmeden sıkım yapılmaktadır. Zeytinyağının sağlıklı yaşama faydalarının birçoğunu filtrelemeden size sunmaktadır.

Kristal Dolgun Güçlü Zeytinyağı

En İyi Zeytin Yağları arasında 3. Sırada yer alan Kristal Dolgun Güçlü Zeytinyağı, bazı ürünlerinde soğuk bazılarında ise sıcak sıkım yapılmaktadır. Bursa’da üretilmektedir. Yemeklere kattığı eşsiz lezzet ve kokusu ile dikkat çekmektedir.  Çoğu marketlerde bulunmaktadır.

Kırlangıç Riviera Zeytinyağı

Tamamen doğal olarak üretildiği öne süren Kırlangıç firması, zeytinyağı piyasasında oldukça iddialı bir giriş yapmıştır. Rriviera zeytinyağları oldukça lezzetlidir. Bu firmanın zeytinyağını bir kere tattığınız taktirde aylık zeytinyağı tüketimini en az 2 katına çıkaracaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu