Teknoloji

En İyi WordPress Eklentileri 2021

WordPress, kendi blogunuzu, portföyünüzü veya e-ticaret sitenizi oluşturmak için harika bir platformdur. Profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza ve performansını izlemenize yardımcı olacak araçlarla doludur ve yeni özellikler eklemek için WordPress eklentileri yükleyerek siteyi daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Bazı WordPress eklentileri ücretsizdir, diğerleri ise uygun fiyat etiketine sahip premium ürünlerdir. Panonuzdan erişilebilen WordPress’in kendi Eklenti Dizini’ni kullanarak ücretsiz eklentiler bulabilirsiniz. Ücretli eklentiler, eklentiler menüsünden Yeni Ekle seçeneği kullanılarak yüklenebilir,

1. Yoast SEO

Arama optimizasyonu konusunda ciddiyseniz, bir sonraki seviyeye ulaşmak için Yoast’ı kullanın.

Yoast SEO , sayfalarınızın içeriğini, resimlerini, başlıklarını, meta açıklamalarını ve anahtar kelimelerini optimize etmenize yardımcı olmak için gerçek zamanlı sayfa analizi sunan bir WordPress eklentisidir. Eklentiyi, Google’a bir sayfayı veya sayfa grubunu dizine eklememesini söylemek için de kullanabilirsiniz. Hatta kopyanızın okunabilirliğini bile analiz eder; cümle ve paragraflarınızın uzunluğunu, geçiş sözcükleri veya alt başlıklar kullanıp kullanmadığınızı, pasif sesi çok sık kullanıyorsanız vb.

URL’leri otomatik olarak oluşturmak (böylece yinelenen içerik için Google tarafından cezalandırılmazsınız), okunabilir XML site haritaları oluşturmak ve içerik kırıntıları üzerinde daha iyi kontrol elde etmek için Yoast SEO’yu da kullanabilirsiniz. Yoast SEO’nun premium sürümü daha gelişmiş özellikler sunar, ancak ücretsiz eklenti bile sitenizin sıralamasında gerçek bir fark yaratmanıza yardımcı olabilir. Yoast SEO sürekli kontrol edebilirsiniz yeni sürümler ile güncellenir.

2. WP-Rocket

Sitenizi hızlandırmak mı istiyorsunuz? Önbelleğe alma eklentisi WP Rocket arkadaşınız olabilir

WP Rocket , tek bir site için yıllık lisans için 49 ABD Dolarından (yaklaşık 37 £, 69 ABD Doları) başlar. Bu kulağa çok gibi gelebilir – özellikle de ücretsiz olarak sunulan diğer önbellek eklentileri olduğunda – ancak bu gerçekten ödediğinizin karşılığını aldığınız birinci sınıf bir üründür.

Kurulumu çok kolaydır ve sadece birkaç dakika içinde kurulabilir ve yapılandırılabilir. Ve işte bu – gerçek bir ayar yapın ve unutun. Sayfa önbelleğe alma hemen etkinleştirilir ve sonuç olarak sitenize anında bir hız artışı sağlamalısınız. Ayrıca, bu WordPress eklentisinin tarayıcısı, önbelleği önceden yüklemek için bir ziyareti simüle ettiğinden, web sitenizin arama motorları tarafından dizine eklenmesi anında iyileştirilir.

1.280.000’den fazla WordPress web sitesinde kullanılan WP Rocket, sitenizdeki resimlerin yalnızca ziyaretçiniz sayfayı aşağı kaydırdıkça yüklenmesini sağlar ve her ikisi de küçültme yoluyla HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın ağırlığını azaltır. bu da yükleme sürelerinizi daha da iyileştirmeli. Ayrıca, birinci sınıf bir ürün olmak, düzenli güncellemeler ve mükemmel müşteri desteği alacağınız anlamına gelir.

3. WooCommerce

E-ticaret siteleri için dünyanın en popüler ücretsiz WordPress eklentisi

WooCommerce WordPress yetkileri online mağazadan% 30’undan fazlasını eklentisi. İlk olarak 2011’de piyasaya sürüldü, 2015’te Automattic (WordPress.com’un arkasındaki şirket) tarafından satın alındı, bu nedenle gelecekteki gelişimi açıkça emin ellerde.

WooCommerce’in standart, ücretsiz sürümü, nakliye ve vergi maliyetlerini hesaplayabilir ve büyük kredi kartlarını, PayPal’ı, banka havalelerini ve teslimatta nakit ödemeyi kabul etme olanağı sunar. Envanterinizi takip etmenize yardımcı olacak bazı çok yetenekli stok yönetimi araçları da vardır.

WooCommerce’in premium sürümü, tek sayfalık ödeme ve alışveriş sepetini bırakma e-postaları için bir eklenti gibi daha gelişmiş araçlarla birlikte gelir. WooCommerce’in işlevselliğini daha da genişletmek için yüzlerce eklenti ve tema da vardır.

4. Akismet

Spam yorumları yönetmenin ve ortadan kaldırmanın hızlı ve kolay yolu

WordPress sitenizde yorumlara izin verirseniz, yorum spam’inin baş ağrısına neden olabileceğini bilirsiniz. Bununla başa çıkmanın bir yolu, yorum denetlemeyi etkinleştirmektir, ancak spam hacmi belirli bir düzeye ulaştığında, bununla başa çıkmak için genellikle gün içinde yeterli saat yoktur.

WordPress.com’un arkasındaki şirket olan Automattic tarafından oluşturulan Akismet , tüm yorumları otomatik olarak kontrol eden ve sizin için spam gibi görünenleri filtreleyen bir WordPress eklentisidir. Arka planda çalışır ve yapılandırılacak herhangi bir ayar yoktur, bu nedenle alınması ve çalıştırılması son derece kolaydır.

Tabii ki, her bir spam parçasını yakalayan Akismet’e güvenemezsiniz ve ayrıca yanlış pozitifler olasılığı da vardır. Ancak, spam’i kaçırdığını veya yanlış pozitif tespit ettiğini söyleyerek, zamanla öğrenebilir ve daha iyi hale gelebilir.

Akismet’i indirmek ücretsizdir ancak kullanmak için bir Akismet.com API anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Kişisel bloglar için anahtarlar ücretsizdir; işletmeler ve ticari siteler için ücretli abonelikler mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu