Teknoloji

En İyi Webcam 2021 | Ucuz ve Kaliteli

İster iş ister ailenizle sohbet için olsun, en iyi webcamlarından biri en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacaktır. Dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda yerleşik kameranın aksine, bir webcam daha büyük bir görüntü sensörüne sahiptir, bu da daha düşük ışıkta bile ayrıntıları daha iyi yakalayabileceği anlamına gelir.

En iyi webcamlarının en pahalısı bile oldukça ekonomiktir; Bazıları yerleşik ışıklara sahip olan ve 4K’da yayın yapabilen üst düzey modeller genellikle 1500 TL’den fazla değildir. Favori seçimimiz bunun yarısından az fiyattadır. Yani Zoom, Skype, Discord veya Microsoft Teams kullanıyor olsanız da herkes için bir webcam var.

En İyi Webcam Nedir?

En iyi webcam seçimimiz, saniyede 30 kare hızında net 1080p video sunan Logitech C920‘dir. C920, sesinizi yakalamak için güvenilir çift mikrofona ve dizüstü bilgisayarlar, monitörler ve tripodlar için ideal olan esnek bir tasarıma sahiptir. Daha iyi kaliteye ihtiyacınız varsa, Logitech C922 Pro Stream, aynı şık ve çok yönlü tasarımda saniyede 60 kare video ve otomatik arka plan kaldırmayı bir araya getirir.

Yayıncılar ve YouTuber’lar için saniyede 60 kare video çekimi sağlayan ve çeşitli gelişmiş yazılım özelleştirme özelliklerine sahip Logitech Streamcam’in büyük hayranlarıyız. Mutlak olarak en iyisini istiyorsanız, 4K kameraya ve sizi herhangi bir Zoom toplantısının yıldızı yapacak bir dizi özelliğe sahip öneriyoruz.

1. Logitech C920

Logitech C920’yi hemen hemen her konferans odasında görmüş olmanızın bir nedeni var: bu, genel olarak satın alabileceğiniz en iyi webcam. C920, 1080p ve saniyede 30 kare hızında net videolar kaydeder ve hem solo konferans görüşmeleri hem de büyük toplantı odaları için ideal olan 78 derecelik geniş bir görüş alanına sahiptir. Şık siyah tasarımı, ekranlara kırpmak veya tripodlara takmak için eşit derecede idealdir ve yardımcı yazılımı ile özelleştirilebilir arka planlar ve avatarlar sunar.

Oyun oynamak için daha üst düzey bir şeye ihtiyacınız varsa, Logitech C922 Pro Stream webcam, 720p’de 60 fps video kaydı sunan C920’nin geliştirilmiş bir sürümüdür. Ancak görüntülü aramalar için yalnızca en iyi genel kaliteyi arıyorsanız, Logitech C920 gitmeniz gereken yoldur.

2. Logitech StreamCam

Ciddi bir yayıncı veya hevesli bir içerik yaratıcısıysanız, Logitech StreamCam satın alabileceğiniz en iyi webcamlarından biridir. Bu üst düzey webcam, saniyede 60 kare hızında 1080p’de kayıt yaparak, onu Twitch akışları ve yüksek kaliteli YouTube videoları için ideal hale getirir. StreamCam, hem yatay hem de dikey modlarda monte edilme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir, böylece Instagram ve TikTok gibi platformlar için içerik çekmek için kullanabilirsiniz.

En iyi webcamlerden biri olan bu mükemmel akışlı webcam, yüksek hızlı bir USB-C bağlantısı, çeşitli montaj seçenekleri ve 3 aylık XSplit Premium akış yazılımı sunar. Beyaz ve kömür renginde sunulan canlandırıcı çekici tasarımı da harika bir dokunuş. Görüntü kalitesinden çok etkilendik; kesinlikle premium değer.

3. Logitech C310

Popüler bir uygun fiyatlı seçenek olan Logitech C310, çoğu monitöre ve dizüstü bilgisayar ekranına tam olarak monte edilmesi gereken basit bir tasarım içinde sağlam 720p görüntü kalitesi sunar. C310, mümkün olan en iyi görüntüyü elde etmek için aydınlatma koşullarına otomatik olarak uyum sağlayabilir ve birlikte verilen Logitech Webcam Software ile çerçeveyi özelleştirmek veya webcam bir hareket dedektörü olarak ayarlamak için kullanabilirsiniz. 1080p video veya tripod montaj seçenekleri istiyorsanız, daha pahalı bir şey bulmanız gerekecek, ancak günlük görüntülü aramalar için tek ihtiyacınız olan sağlam bir kameraysa, C310 çoğu insan için En iyi webcamlarından biridir.

4. Razer Kiyo

İyi aydınlatma, karanlık, bulanık bir görüntü ile parlak ve net bir görüntü arasındaki fark anlamına gelebilir. Razer Kiyo, bu soruna zarif bir yerleşik çözüm sunar. Oyuncular için tasarlanmış. Kiyo, görüntülü aramalara girerken veya çevrimiçi oyun yayınlarken yüzünüzü aydınlatmaya yardımcı olan entegre bir halka ışığına sahiptir. Bu webcam net 1080p‘de saniyede 30 kare veya 720p’de daha akıcı 60 fps’de kayıt yapabilir, bu da onu oyuncular ve ciddi içerik oluşturucular için en iyi web kameralarından biri yapar. Kiyo, bazı şeylerin daha pahalı tarafındadır, ancak kendinizi düşük ışıklı ortamlarda çalışırken bulursanız ve harici bir ışık satın almak istemiyorsanız, yatırıma değer.

5. Razer Kiyo Pro

Razer Kiyo Pro, şirketin yalnızca 1080p’de yayın yapamayan, aynı zamanda yüzünüz ekran tarafından aydınlandığında, ancak etrafınızdaki her şey karanlık olduğunda yardımcı olan bir HDR ayarına sahip olan, şirketin üst düzey oyun webcamdır. Kiyo Pro ayrıca üç görüş alanı ayarına sahiptir. İzleyicilerinizin görmesini istediğiniz şeyi seçmenize olanak tanır – sadece siz veya etrafınızdaki her şey.

En iyi webcamlardan biri olan Kiyo Pro‘daki videonun kalitesinden çok etkilendik ve Razer’ın Synapse yazılımı, video akışınızda başka ince ayarlar yapmanızı sağlıyor. Kiyo Pro’nun zaman zaman bazı otomatik odaklama sorunları yaşadığını gördük, ancak bunu manuel odaklamaya ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Twitch veya Discord’a akış yapmayı planlıyorsanız, güçlü bir bilgisayar isteyeceksiniz. Oyun oynarken tam çözünürlüklü bir akış, Kiyo Pro’nun videosunun eski dizüstü bilgisayarımızda kekelemesine neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu