Teknoloji

En İyi Ücretsiz Video Oynatıcılar 2021

EN İYİ Video Oynatıcıyı mı arıyorsunuz? Bu yazımızda, Windows 10 ve Mac için en popüler Medya Oynatıcıları inceler ve karşılaştırır. Bugün her dizüstü bilgisayar veya bilgisayar sistemi, içinde önceden kurulmuş ve düzgün çalışan bir video oynatıcı ile birlikte gelir. Öyleyse neden sistemlerine ek bir video oynatıcı yükleme zahmetine girsin ki? Bu, video formatı sistemin önceden yüklenmiş yazılımıyla uyumlu olmadığı için bilgisayarlarında video oynatmakta zorluk çeken çok sayıda insandan yalnızca biriyseniz, kendi kendine cevap veren bir sorudur.

En Popüler Video Oynatıcılar

En iyi video oynatıcıyı kullanma zevkine sahip olmak, kullanıcıların sistemlerine ek kodekler veya eklentiler yükleme konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan beğendikleri herhangi bir videoyu izleme keyfini yaşamalarını sağlar. Böylece, aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok araç varken, hangisinin sizi en çok tatmin edeceğini nereden biliyorsunuz? Bu eğitimde öğrenmenize yardımcı olacağımız şey tam olarak budur.

Saatlerce araştırma yaptıktan ve kendi geçmiş deneyimlerimizi hesaba kattıktan sonra, bugün çevrimiçi olarak indirilebilen Windows 10’dan Mac’e kadar olan en iyi video oynatıcılardan bazılarını içeren bir liste ile geldik. Bu araçların her birine ayrı ayrı derinlemesine dalacağız, sundukları özellikler hakkında bilgi sahibi olacağız, kullanımlarının kolay olup olmadığını öğreneceğiz ve nihayetinde video izleme keyfiniz için belirli bir aracı kurma veya atlama kararını size bırakacağız. daha iyi bir seçenek.

 1. CyberLink PowerDVD 20 Ultra
 2. VideoLAN VLC Media Player
 3. GOM Player
 4. PotPlayer
 5. Media Player Classic-Home Cinema

1) CyberLink PowerDVD 20 Ultra

CyberLink PowerDVD 20 Ultra , yalnızca bir Blu-ray ve DVD oynatıcıdan daha fazla işlevsellik sunan hepsi bir arada bir çözümdür. En yüksek kalitede medya oynatma sunar. Tüm medya içeriğinizi tek bir yerde düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Tüm videolarınıza, müziklerinize ve fotoğraflarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz yerden ve herhangi bir cihazdan erişebileceksiniz. Bu içeriğe kablosuz olarak erişilebilecek. Size sorunsuz bir oynatma deneyimi sunar ve medyanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hareket halindeyken medyayı izleyebilirsiniz. Hareket halindeyken TV şovları ve filmler izlenebilir.

Özellikleri:

 • Çevrimdışı izlemek için filmlerin ve TV şovlarının indirilmesi.
 • Aileniz ve arkadaşlarınızla video, film veya şov paylaşımı.
 • PC, TV, Döküm Cihazları ve Cep Telefonları ve Tabletleri destekler.
 • Videolarınız, fotoğraflarınız ve müziğiniz kolayca aranabilir.

2) VideoLAN VLC Media Player

Üzerinde sürekli olarak video ve ses dosyaları çalıştıran bir sisteminiz varsa, bu son derece popüler medya oynatıcıyı hiç duymamış olmanıza imkan yoktur. VLC, bu listeye başlamak için en iyi açık kaynaklı ve ücretsiz multimedya aracıdır. Kullanım kolaylığı ve rahatlık söz konusu olduğunda, bundan daha iyisinin olmadığı söylenebilir.

Medya oynatıcı, akış, DVD, Web kameraları veya ses olsun, istediğiniz herhangi bir multimedya dosyasını tam anlamıyla oynatabilir. VLC’nin gayet iyi oynayacağına bahse girebilirsiniz. Ayrıca bir video dosyasını oynatmak için herhangi bir ek codec bileşeni indirmeniz ve yüklemeniz gerekmez, çünkü bu yazılıma hiçbir format yabancı değildir.

Yazılım, FLV, MP4, MKV, MP3, MPEG-3 gibi daha pek çok dosyayı ter dökmeden kolayca oynatabilir. Bu yazılımı indirebilir ve işletim sisteminden bağımsız olarak çalıştırdığınız herhangi bir sistemde hemen çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca, araç ücretsiz olmasına rağmen can sıkıcı reklam yazılımlarına veya kötü amaçlı yazılımlara karşı tamamen dayanıklıdır.

Özellikleri

 • Var olan herhangi bir multimedya dosyasını oynatın.
 • Özelleştirilebilir Arayüz
 • Windows, Mac ve Android gibi tüm platformlarda çalışır.
 • reklam yazılımı yok
 • Ekran görüntüsü yakalama

3) GOM Player

GOM Player, bir dizi temel nedenden dolayı bu listedeki haklı yerini alıyor ve bunların en göze çarpanı, yüksek çözünürlüklü videoları olağanüstü kolaylıkla oynatma yeteneğidir.

Yazılım, 4K, Ultra Yüksek Çözünürlük ve hepsinden önemlisi 360 derecelik videoları arabelleğe alma sorununu ortaya koymadan oynatmasına izin vermek için gerekli özelliklerle tasarlanmıştır.

Bunun dışında, GOM oynatıcı, kullanıcıların altyazıları doğrudan arayüzünden dış kaynak kullanımına izin veren sezgisel bir medya oynatıcıdır. Yazılım, yazılımda oynatılan film için altyazıları otomatik olarak bulabilir ve senkronize edebilir.

Ek olarak, GOM oynatıcı, diğer işletim sistemlerine kıyasla Windows’ta son derece iyi çalışır. Zarar görmüş dosyaları bile oynatmak için kodekleri bulmanıza yardımcı olabilir.

Özellikleri

 • Videoları birden fazla medya formatında oynatın.
 • Altyazıları otomatik olarak algıla ve senkronize et.
 • 360 derece VR Oynatma.
 • Ücretli sürüm için reklam yok.

4) Pot Player

Pot Player benzersiz bir yazılımdır ve benzersizliğinin arkasındaki ana neden, evde 3D görüntüleme deneyimi isteyen kullanıcılara hitap etme yeteneğidir. Bu, özellikle bir kullanıcının 3D’de daha çok keyif alması gereken bir filmden keyif alıyormuş gibi hissedebileceği durumlarda, aracı olağanüstü verimli kılar.

Bunun dışında yazılım iyi bir video oynatma yazılımıdır. Herhangi bir formattaki videoları oynatabilir ve diskler, HDTV ve akışlar gibi çeşitli cihazları destekleyebilir. Hızlandırılmış donanımı sayesinde videonun kendisi sorunsuz ve pürüzsüzdür.

Ayrıca, Pot Player ile anlık görüntü yakalama, altyazı ekleme ve video düzenleme gibi diğer kullanışlı özelliklerin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Özellikleri

 • Hızlandırılmış Donanım Performansı
 • Herhangi bir cihazdan ve formattan videoyu destekleyin.
 • Anlık görüntü yakalama
 • Altyazıları herhangi bir biçimde algılayın ve senkronize edin.

5) Media Player Classic – Home Cinema

MPC-HC’nin bu listeyi yapmasının tek nedeni, başlangıcından bu yana başka hiçbir aracın kopyalayamadığı inanılmaz esnek yazılımıdır. Araç oldukça basittir, istediğiniz herhangi bir video dosyasını istediğiniz formatta oynatabilir.

En iyi özelliği, özelleştirilebilir arayüzüdür, böylece kullanıcıların görünümüyle eğlenmelerini sağlar ve arayüzlerine çekici bir görünüm kazandırır. Araç ayrıca tamamen ücretsiz olmasına rağmen kullanıcılarını anlamsız reklam yazılımlarıyla rahatsız etmez.

Özellikleri

 • Temiz arayüz
 • Herhangi bir video formatını oynatın
 • özelleştirilebilir
 • reklam yazılımı yok

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu