Teknoloji

En İyi Video Düzenleme / Edit Programları ve Uygulamaları

Videoları nasıl düzenleyeceğinizi, bir video stüdyonuz olduğunu veya özelliklerinizi çekmek ve kesmek için gerçek bir video uzmanınız olduğunu bilmiyor musunuz ? Sorun değil! Bugünün blogunun amacı, doğru video düzenleme yazılımıyla, deneyim ne olursa olsun, sizin de şık, profesyonel video içeriği üretebileceğinizi ve içerik stratejinizi her zaman önde tutabileceğinizi göstermektir. Hadi dalalım! En ucuzdan (yani ücretsiz!) en pahalıya kadar yeni başlayanlar için en iyi 5 video düzenleme yazılımı veya video düzenleme uygulaması için önerilerimiz burada.

1. Apple iMovie

Sadelik ve zarafet arıyorsanız, Apple iMovie’den daha iyisi olamaz . iMovie’nin on yüksek kaliteli filtresi, video düzenleme oyunundaki en klas filtrelerden bazılarıdır; ve iPhone’unuzda çekim yapıyorsanız veya bir projeyi iPad’inizde düzenliyorsanız, projenizi kablosuz ve sorunsuz bir şekilde Mac’inize aktarmak için AirDrop’u kullanabilirsiniz.iMovie’nin en çok rağbet gören özelliklerinden biri, karakterlerinizi bir an önce egzotik yerlere, diyelim ki Hawaii’ye yerleştirmenizi sağlayan yeşil ekran veya “kroma-anahtar” aracıdır. Sahneyi “Gökkuşağının Üzerinde Bir Yerde” ile kaplamak ister misiniz? iMovie doğrudan iTunes ve GarageBand ile bağlanır, böylece özel parçaları ve sesleri kolayca uygulayabilirsiniz. Filminiz nihayet gönderilmeye hazır olduğunda, iMessage, Facebook, YouTube veya iMovie’nin kısa ve öz bağlantılı platformlarından herhangi birini kullanarak onu vahşi doğaya bırakın.

2. Corel VideoStudio

Corel VideoStudio , 360 derece VR ve 4k desteği de dahil olmak üzere bu listedeki diğer birinci sınıf ürünlerin tüm özelliklerine sahiptir, ancak aynı zamanda hareket izleme sunan ilk tüketici video düzenleme yazılımı olma özelliğini de taşır. —bu, zaten aşina değilseniz, kesiminiz boyunca belirli nesneleri izlemenize izin veren bir özelliktir (diyelim ki, karakterlerinizden birine bir ok işaret etmek, yüzünü bulanıklaştırmak veya ona komik bir şapka). Bu listedeki ürünlerin çoğu hareket izleme özelliğine sahiptir, ancak VideoStudio hala piyasadaki en iyi hareket izleme sistemlerinden birine sahiptir.

3. CyberLink PowerDirector

 

Yani — “yazılım”ın anlamını biraz daha önce uzattık; şimdi, “acemi”nin anlamını genişleteceğiz. CyberLink PowerDirector’ı bu listeye dahil ettik çünkü arayüzü günün sonunda oldukça basit. Baş ürün sayfası , eğiticilerimizi çalıştırın ve Tamam olacaksınız. Bununla birlikte, arayüzde seçenekler ve efektler konusunda bir utanç var. Hepsini öğrenmeye zaman ayırmaya istekli değilseniz, biraz bunaltıcı olabilir.

Oluşturma açısından, PowerDirector, etrafındaki en hızlı video düzenleme sistemlerinden biri olarak kabul edilir. Aynı zamanda yenilikçi ve son teknoloji alanında sürekli olarak çalışır. PowerDirector, 4k’ye geçişte öncülük etti ve bugün 360 derecelik sanal gerçeklik çekimlerini destekleyen ilk sistemlerden biri.

4. Adobe Premiere

Biz dahil Premiere  biraz zaman için video düzenleme oyununda bir endüstri lideri oldu çünkü çoğunlukla listede. Ve 79,99 $ korkunç değil, ama bu fiyata, çoğunlukla isim için ödeme yaptığınızı söylemek için buradayız. Premiere Elements’in başlangıcından bu yana, çok fazla başka ürün, onu mahsulün kreması arasına yerleştirmemiz için hız ve yetenek açısından onu aştı. Bu, özellikle yeni başlayanlar için Premiere Elements’in kullanılabilirliğinden hiçbir şey eksiltmez.

Kılavuzlu Düzenlemeler özelliği, Adobe Premiere’i yeni başlayanlar için özellikle çekici bir seçenek haline getirir, çünkü yazılımdan önemli ölçüde yardım alarak hem hızlı düzenlemeleri hem de gelişmiş projeleri üstlenmelerini sağlar.

5. Filmora from Wondershare

Video düzenleme yazılımı söz konusu olduğunda, Filmora geldikleri kadar çok yönlüdür. Filmora, Wondershare’in standart, basit, yüksek kaliteli video düzenleme teklifidir; ancak Wondershare ayrıca FilmoraGo (mobil düzenleme için) ve Filmora Scrn (ekran kaydı ve düzenleme için) sunar. Tasarım sezgisel ve kullanımı kolaydır ve filtreler, kaplamalar, hareket öğeleri, geçişler ve küçük bir telif ücretsiz müzik seçkisi ile doludur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu