Teknoloji

En İyi Veri Kurtarma Programları 2021

Önemli dosyaları veya fotoğrafları yanlışlıkla silerseniz, tüm umutlar görünüşte kaybolur. Neyse ki, arızalı bir sabit sürücü nedeniyle dosyalarınızı kaybettiyseniz  veya yanlışlıkla sildiyseniz, veri kurtarma uygulamaları onları geri almanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir kurtarma yazılımını indirip çalıştırmadan önce, mümkünse hatalı sürücüyü kullanmayı bırakmalısınız. Kullanmanız gereken tek zaman – özellikle de yakında başarısız olma olasılığı varsa – onu ikincil bir sürücüye yedeklemektir.

Ayrıca, sürücünüz arızalanırsa hiçbir yazılım çalışmayacağından profesyonel bir veri kurtarma şirketini aramayı düşünün. Aynı şey, verileri kurtarması çok zor olan modern bir SSD’den veri kaybederseniz de geçerlidir.

1. Stellar Data Recovery

Dahili ve harici depolama, fiziksel medya ve hatta kameralarla uyumlu olan Stellar Data Recovery , birçok kişi tarafından bugün mevcut olan en iyi veri kurtarma aracı olarak kabul edilir. Şifrelenmiş sürücülerden kayıp bölümleri ve verileri kurtarabilir, tüm diskleri kopyalayabilir ve hatta sisteminiz önyükleme yapamazsa bir sistem başlangıç ​​diski oluşturabilir.

MacOS ve Windows 10 için mevcut olan Stellar Data Recovery, silinen fotoğraflar, videolar ve kritik dosyalar gibi 1 GB’a kadar veriyi kurtaran ücretsiz bir sürüm sunar. NTFS, exFAT ve FAT (16/32) bölüm biçimlerini destekler. Ancak, ek özellikler ve sınırsız veri kurtarma için premium bir sürüme ihtiyacınız olacak.

2. EaseUS Data Recovery Wizard

EaseUS’un sunduğu birçok farklı uygulama olabilir, ancak bunların hepsi depolama ile ilgilidir. Dosyaları önceden yedeklemek veya daha sonra kurtarmak olsun, ana odak noktası verilerinizi güvende tutmaktır. Şirketin Veri Kurtarma Sihirbazı, kaybolan herhangi bir dosyayı bulmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardan biridir.

Sabit sürücü hasarını, kayıp bölümleri, virüs saldırılarını ve daha fazlasını takiben dosyaları kurtarma özelliği ile 1000’den fazla farklı dosya türünü kurtarabilir, bu nedenle kaybettiğiniz her şeyi geri alma şansınız yüksektir.

3. Ontrack EasyRecovery

KLDiscovery , profesyonel bir veri kurtarma hizmeti sunan bir şirkettir, bu nedenle, Ontrack veri kurtarma yazılımının etkinliğinin gerçek bir kanıtı olarak hareket etmelidir.

Bu listedeki diğerlerinden daha profesyonel bir araç olarak kabul edilir, kapsamlıdır ve her türden dosya biriminden dosyaları kurtarmada inanılmaz derecede hızlıdır. Hem Windows hem de MacOS ile uyumludur ve sizin için uygun olduğunda dosya kurtarma işlemini başlatabilir ve durdurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu