Teknoloji

En İyi Ücretsiz PDF Editörleri 2021

Bir PDF’yi düzenlemek, Microsoft Word’de açmak kadar kolay değildir – değişiklik yapmak için kendi ayrı uygulaması gerekir.

Ücretsiz bir PDF düzenleyici, PDF dosyalarındaki görüntüleri ve metinleri farklı bir biçime dönüştürmenize veya pahalı özel yazılımlar için ödeme yapmanıza gerek kalmadan değiştirmenize olanak tanır ve burada en iyi beş seçeneği bir araya getirdik.

İster iş, ister okul veya genel kullanım için kullanın, PDF dosyaları bilgi paylaşmanın harika bir yoludur. PDF belgeleriyle ilgili en güzel şey, onları açmak için ne tür bir program kullanırsanız kullanın veya hangi cihazda görüntülediğiniz önemli değil, içeriklerinin değişmemesidir. Bu, PDF belgelerini, belgenin stili veya biçimlendirmesi değiştirilirse yanlış yorumlamaya açık olabilecek önemli bilgiler için ideal hale getirir.

Tek sorun, çok fazla ücretsiz PDF editörünün olmamasıdır. Bunun nedeni, PDF formatının orijinal yaratıcısı olan Adobe’nin hala onunla ilişkili bazı teknolojilere sahip olmasıdır. Adobe, yazılım üreticilerinden PDF’lerle çalışmak için bir ücret alır; bu nedenle çoğu program belgeleri PDF biçiminde kaydedebilir ancak düzenleyemez.

iOS ve macOS’ta İşaretleme gibi kullanabileceğiniz entegre hizmetler olsa da, PDF belgelerinizi düzenlemek için özel bir uygulama, belgelerinizi tek bir yerde yorumlamanın ve düzenlemenin kesinlikle en iyi yoludur.

Hangi PDF düzenleyicinin kullanılacağını bilmek zor olabilir. Bu nedenle, aşağıda bulacağınız en iyi ücretsiz PDF editörlerinin kesin listesini bir araya getirdik.

1. Smallpdf

Smallpdf Düzenleme PDF aracı, size PDF dosyaları metin ve resim içeriği eklemek için izin veren basit bir kullanıcı arayüzü olsun. Bu platform ayrıca basit e-imzalama ve PDF’lerinizde zaten depolanmış bilgilere yorum ve vurgulama ekleme yeteneği sunar.

Smallpdf sistemi aslında birçok başka PDF değiştirme aracı da içerir. Editör işlevinin yanı sıra, PDF’leri Word ve Powerpoint dosyaları gibi düzenlemesi daha kolay biçimlere dönüştürmek için çeşitli seçenekler vardır ve tek tek PDF belgelerini tek bir dosyada birleştirerek yerden tasarruf edebilirsiniz.

Ancak Smallpdf’in en iyi yanı, bulut tabanlı bir platform olmasıdır. Başka bir deyişle, Smallpdf web sitesini ziyaret ederek ve bir PDF’yi tarayıcınıza sürükleyip bırakarak desteklenen herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz.

‘Ücretsiz deneme’ başlatma istemleri sizi yanıltmasın – bunu yalnızca çevrimdışı düzenleme için Smallpdf Desktop programını kurmak istiyorsanız yapmanız gerekir.

2. PDF-XChange Düzenleyici

PDF-XChange Editor , Tracker Software tarafından geliştirilen Windows bilgisayarlar için ücretsiz bir PDF düzenleme programıdır. Arayüz, Smallpdf düzenleme paketinden biraz daha karmaşıktır ancak belgeleri ‘Süresi Doldu’ veya ‘Onaylandı’ olarak işaretlemek için bir damga seçeneği gibi birçok yararlı özelliğe kolay erişim sağlar.

Ancak çoğu kullanıcı için PDF-XChange Editor’ı kullanmanın ana nedeni, dahili Optik Karakter Tanıma (OCR) ile gelmesidir. Bu, orijinal PDF belgeniz bir fotokopiyse, PDF-XChange’in metni tanımaya ve düzenlemenize izin vermeye devam edeceği anlamına gelir. Ayrıca, PDF-XChange Editor, metni yeniden biçimlendirmenize ve hatta bilgisayarınızda yüklü olmayan yazı tiplerine dönüştürmenize olanak tanır.

Smallpdf gibi, bu platformu tek tek PDF dosyalarını birleştirmek veya bölmek için kullanabilirsiniz. Bu güçlü düzenleyicinin tek ciddi dezavantajı, Pro sürümüne kaydolmadıysanız, dışa aktardığınız tüm PDF dosyalarının altına küçük bir ‘PDF-XChange Editor ile Oluşturuldu’ filigranının eklenmesidir.

3. PDFescape

PDFescape ile çevrimiçi olarak veya bir masaüstü uygulaması aracılığıyla düzenleyebilirsiniz. Masaüstü uygulaması, önceden var olan PDF içeriğinde düzenlemeleri desteklediğinden ve kağıt belgeleri taramanıza izin verdiğinden, ikisi arasında daha güçlü olanıdır. Ancak, PDFescape’in yalnızca çevrimiçi sürümünü kullanmak ücretsizdir.

Yine de, PDFescape ile çevrimiçi olarak serbest notlar alma yeteneği ve belgelerinize tıklanabilir URL bağlantıları eklemek için bir araç gibi birçok yararlı PDF düzenleme seçeneği elde edersiniz. Ayrıca, PDFescape’in tarayıcı içi sürümüyle sayfa eklemenin, döndürmenin ve açıklama eklemenin oldukça kolay olduğunu göreceksiniz.

Bu ücretsiz PDF düzenleyicinin tek büyük kusuru, 10MB’den büyük belgeleri yükleyememenizdir. Normal bir A4 boyutunda PDF sayfası yalnızca yaklaşık 100 KB veri kaplar, bu nedenle kitap uzunluğunda bir belgeyi düzenlemediğiniz sürece bu bir soruna neden olmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu