Teknoloji

En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler 2021

Ücretsiz ekran kaydediciler son yıllarda çok yol kat etti ve artık ekranınızda olan her şeyi tamamen ücretsiz ve sinir bozucu sınırlamalar olmadan kaydedebilen çok etkileyici araçlar var.

Bulduğumuz en iyi ücretsiz ekran kaydedici OBS Studio . Daha premium araçlara rakip olan özelliklere sahip çok kullanışlı bir program. Yalnızca masaüstünüzde olan her şeyi kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda web kameranızdan çekim yapar ve bunu resim içinde resim videosu için kullanır ve hatta bir mikrofondan ses kaydı yapar. Ayrıca, kaydı istediğiniz bir formatta kaydetme veya seçtiğiniz hizmet aracılığıyla yayınlama seçeneği de sunar.

Ancak, OBS Studio kesinlikle profesyoneller ve oyuncular için ideal bir seçim olsa da, incelemeye değer başka yetenekli seçenekler de var. Yalnızca birkaç dakikalık çekim yapmanız gerekiyorsa, ihtiyacınız olan tek şey daha basit bir araç olabilir.

1. OBS Studio

Hevesli bir oyuncuysanız, OBS Studio sizin için kolayca en iyi ücretsiz ekran kaydedicidir. Son derece popüler FRAPS’ın (lisans satın almadığınız sürece yalnızca 30 saniye boyunca kayıt yapmanıza izin verir ve ortaya çıkan çekime bir filigran uygulamanıza izin verir) aksine, OBS Studio açık kaynaklıdır ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın tamamen ücretsizdir.

OBS Studio, kreasyonlarınızın sayısı veya uzunluğu konusunda herhangi bir kısıtlama olmaksızın yüksek tanımlı hem akışı hem de kaydı destekler. Twitch veya YouTube oyunlarında canlı yayın yapabilir, projeleri kaydedip daha sonra bunlara geri dönebilir veya çekimlerinizi FLV formatında kodlayıp yerel olarak kaydedebilirsiniz.

OBS Studio doğrudan grafik kartınızdan kayıt yapabildiğinden, kaydı kontrol etmek için özelleştirilebilir kısayol tuşlarıyla tam ekran modunda çalışan oyunları yakalayabilir (diğer birçok ekran kaydedici yalnızca oyun pencereliyse kayıt yapabilir). OBS Studio ayrıca gelişmiş performans için çok çekirdekli CPU’lardan tam olarak yararlanabilir ve 60FPS’de (veya daha yüksek) kayıt yapabilir.

2. FlashBack Express

OBS Studio, en sevdiğimiz ücretsiz ekran kaydedicidir, ancak Flashback Express son derece yakın bir saniye gelir. Ücretli bir programın ücretsiz sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express kayıtlarınıza çirkin filigranlar koymaz veya zaman sınırlamaları getirmez ve birçok premium programa rakip olan özellikler ve araçlarla doludur. Arayüzü OBS Studio’dan daha az göz korkutucu, bu nedenle daha önce hiç ekran kaydedici kullanmadıysanız, mükemmel bir seçimdir.

Tüm ekranınızdan, bir pencereden, seçili bir alandan veya bir web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. Bitirdikten sonra, kaydınız basit bir düzenleyicide görünecek, burada onu ihtiyaçlarınıza göre kırpıp kırpabilir, ardından YouTube’a, bir FTP sunucusuna veya bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

3. Debut Video Capture

İlk Video Yakalama, ücretsiz ekran kaydediciler topluluğumuza yeni bir eklemedir ve biraz eskimiş tasarımı birkaç iyilik yapsa da, PC monitörünüzde neler olup bittiğini yakalamaktan çok daha fazlasını yapabilen son derece güçlü bir programdır.

Temel ekran kaydına (zaman sınırı veya filigran olmadan) ek olarak, Debut Video Capture, web kameraları ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere harici cihazlardan gelen görüntüleri de kaydedebilir. Hatta düzenli bir programda kayıt yapabilir, bu da bir ev güvenlik sisteminin ana merkezi haline gelebileceği anlamına gelir. Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz olan bir program için çok eski püskü değil.

4. Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic, başka bir tarayıcı tabanlı ücretsiz ekran kaydedicidir ve bu konuda çok yeteneklidir. Kayıtların uzunluğu 15 dakika ile sınırlıdır, ancak istediğiniz kadar klip kaydedebilir, kayıt sırasında yakınlaştırabilir, kayıtlı kliplerinizi kırpabilir, altyazı ekleyebilir, masaüstünüze, YouTube’a veya buluta kaydedebilir, bir video bağlantısı paylaşabilir veya ekleyebilirsiniz. 30 telifsiz müzik parçasından biridir.

‘Ücretsiz kaydetmeye başla’ ve ardından ‘Ücretsiz kaydediciyi başlat’ seçeneğine basın. Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydedicide olduğu gibi, küçük bir web başlatıcı indirip kurmanız istenecek ve ardından ekran kaydedici açılacaktır. Ekranınızı hazırlayın ve kayıt penceresinin boyutunu ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın (tüm ekranı veya sadece seçilen bir alanı kaydedebilir), ardından kırmızı düğmeye basın. Bilgisayarınızdan veya mikrofonunuzdan ses yakalayabilir ve ekranınızdan, web kameranızdan veya her ikisinden görüntü kaydedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu