Teknoloji

En İyi SD Kartlar 2021 | Hızlı ve Güvenilir

Kameranız için en iyi SD kartları mı arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Düzenli olarak güncellenen bu kılavuzda, fotoğraf ve video kameralar için en iyi seçeneklerin tümünü hız testine tabi tuttuk, inceledik ve sıraladık.

SD kartlar (Güvenli Dijital’in kısaltması), bir süredir dijital dosyalar için en popüler flash bellek biçimidir ve en çok kameralar ve ses kiti ile ilişkilidir. 1999’da geldiklerinden bu yana, üretim şekillerinde bazı büyük değişiklikler oldu ve ayrıca yeni performans sınıflandırmalarının geldiğini gördük.

Peki tüm bu sayılar, sınıflar ve harfler tam olarak ne anlama geliyor? Tüm teknik jargonun şifresini çözmek zahmetli olabilir, ancak bu kılavuz, kameranız için doğru SD kartı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini göstermek için burada. Karar vermeniz gereken ilk şey, ne kadar belleğe ihtiyacınız olacağıdır, ancak bundan sonra akılda tutulması gereken bazı ekstra faktörler vardır.

1. SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I

Ünlü SD kart üreticisi SanDisk’in Extreme Pro SDXC UHS-1’i. SD kart pazarının standardizasyonunu tanıtmak için bir araya gelen bir üretici ekibinin parçası olarak, iyi ve güvenilir bir kartı uygun fiyata alıyoruz.

Hız testlerimiz, iddia edilen hızlara kıyasla performansta oldukça düşüş gösterse de (testlerimiz 63,6 MB/sn yazma hızı ve 65,9 MB/sn okuma hızı ortaya koyuyor), para için hala çok sağlam bir satın alma. Fotoğraf ve 4K video çekmek isteyen kullanıcılar için uygun olan Extreme Pro UHS-I ile yanlış gidemezsiniz.

Daha fazla gönül rahatlığı için, kart doğrudan SanDisk’ten gelen bir garantiyle birlikte gelir ve herhangi bir arıza olması durumunda size ömür boyu garanti verir (ve ömür boyu 30 yıl demektir). Fena değil, muhtemelen gelecekte SD kartlara bile ihtiyacımız olmayacağını düşünürsek.

2. Lexar Profesyonel Sınıf 10 UHS-II 2000X

2000X’teki UHS-II teknolojisi sayesinde, yüksek okuma ve yazma hızları için bu karta güvenebiliriz. Rakiplerinden biraz daha pahalı olmasına rağmen, Lexar adı, bellek kartları söz konusu olduğunda güvenilirlik ve performansta tutarlılık ile bilinir.

Gerçek dünya testlerimizde, okuma ve yazma hızlarının sınıfındaki diğer kartlardan önemli ölçüde daha iyi olduğunu gördük. 241MB/s’de iddia edilen yazma hızından yalnızca 19MB/s’ye gerileyerek 4K veya 8K video kaydı gibi daha büyük veri aktarımı için ideal hale getirdi ve okuma hızı 253MB/s’de yalnızca biraz geride kaldı.

Fotoğraflar için bu, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına veya aslında yüksek çözünürlüklü fotoğrafların hızlı patlamalarını gerektiren herhangi bir disipline fayda sağlayacaktır. Ayrıca, V90 sınıflandırmasının gösterdiği gibi, bu kılavuzdaki en hızlılardan biri olduğu için kameralarda 4K ve 8K yakalaması gereken film yapımcıları için de işe yarayacaktır.

3. SanDisk Extreme Pro SD UHS-II

Bu kart, testlerimizde ‘Extreme Pro’ faturasına kadar yaşadı ve hem güvenilirliği hem de aktarım hızlarıyla etkileyiciydi. Genel olarak, Extreme Pro SD UHS-II iyi bir performans göstererek okuma hızları. 265 MB/sn’ye ve 220 MB/sn’ye kadar yazma hızına ulaştı. Beklendiği gibi, bu talep edilen maksimum okuma ve yazma hızlarının gerisinde kalıyor, ancak yine de seri çekim modunda yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmek ve 4K video çekmek için ideal hale getiriyor.

UHS-I muadilinden daha pahalıdır, ancak bu geliştirilmiş özelliklerle bu beklenebilir. Bu listede ondan daha iyi performans gösteren ve biraz daha ucuz olan başka kartlar da var. Ancak yine de SanDisk, görüntülerinizin veya videolarınızın güvenliği söz konusu olduğunda içiniz rahat olsun. Mükemmel bir ömür boyu garanti sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu