Kişisel Bakım

En İyi Şampuan Markaları | Saçlarınız İçin 2021

Saç özellikle kadınlar için çokça önemlidir. En iyi şampuan sizlere kusursuz bir saça kavuşturabilir. Bir sürü şampuan çeşidi bulunmaktadır. Saç derinizi ve saç sağlınızı korumakla yükümlüdür. En iyi şampuan saç köklerinizi beslemekle beraber mükemmel saçlarınıza kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Bazı şampuanlar saç kreminin görevini de yapmaktadır.

Şampuan Çeşitleri

Her saça ayrı şampuan kullanılması gerekmektedir. Her insan özel olduğu gibi her saçta önemlidir. Saçınızın şekline ve türüne göre farklı şampuan kullanmalısınız. Saç tipine göre en iyi şampuan seçmelisiniz.

Saç Tipine Göre Şampuan Çeşitleri

Saçınızın tipi yani kuru mu canlı mı olduğuna bağlı olarak farklı şampuanlar kullanmalısınız. Kuru saçlar için nemlendirici özelliği olan şampuanlar kullanmalısınız. Normal saçlar için de saçlarınızın rengini koruyacak ve canlı tutacak şampuanlar gereklidir.

Saçın ihtiyaç duyduğu bakıma göre şampuan çeşitleri

Saçınız zarar gördüyse bunları onaracak şampuanlar kullanmalısınız. Saçınız incinmiş, yıpranmış veya dökülüyor veya kepekleniyor olabilir. Bunun için ihtiyacınıza göre şampuan kullanmalısınız.

En İyi Şampuan Çeşitleri 2021

1. Kerastase Elixir Ultime Parlaklık Şampuanı

en iyi şampuan
en iyi şampuan

Bu en iyi şampuan derinden onarıcı hünerleri sayesinde temel bir şampuandır. Salondaki tedavi muadili gibi, saçınızdaki kırık protein bağlarını onarmak için çalışan bileşenler içerir. Saç daha yumuşak, pürüzsüz hale gelir ve genellikle daha iyi görünür ve hissedilir. Formül sülfat içermez, bu nedenle çok ihtiyaç duyulan nemi kesmez ve Gould, bunun gerçekten iyi köpüren bulduğu tek sülfatsız şampuan olduğuna dikkat çeker.

2. OGX Argan Oil Of Morocco Şampuan

saç dökülmesine karşı en iyi şampuan
saç dökülmesine karşı en iyi şampuan

Bu şampuan aynı etki mekanizmasıyla çalışır. Minik miseller, kiri ve yağı tutturmak ve atmak için mıknatıslar gibi davranır, ancak saçınızı fazla inciltmeyecek kadar yumuşaktır. Duşumuzun bir elyafı, yele hissimizi bırakıyor ve her seferinde tamamen temiz görünüyor. Yağlı saçlar ve saçlara sahip kişiler için önerimizdir.

3. Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuan

saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hangisi
saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hangisi

Kepekler için en iyi şampuandır. Ama aynı zamanda, kepeğiniz olmasa bile, genel olarak yağlı, kaşıntılı bir saç derisiyle uğraşan herkes için harika bir seçenektir. Aynı zamanda nazikçe pul pul dökülen yüzde iki konsantrasyonda yağ emen salisilik asit verindir. Günlük olarak kullanmak için yeterince naziktir ya da saç deriniz harekete geçtiğinde elinizin altında bulundurun. Bu şampuanı kullanmanızı tavsiye ederiz. Yağ besleyici formülüyle saçınıza çok iy bir bakım uygulayacaktır.

4. Kuaf Tuzsuz Bakım Şampuanı

en iyi şampuan hangisi
en iyi şampuan hangisi

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuanların çoğu, saçın daha pürüzsüz görünmesini ve hissetmesini sağlamak için silikonlarla doldurulur, ancak aşırı kullanım birikmeye neden olabilir.

Kuaf’ın sülfat ve silikon içermeyen formülasyonu, saç şaftını yumuşatan ve nemden ağırlıksız bir kalkan sağlayan ve böylece daha az kabarmaya yol açan patentli bir bileşik kullanır. Eşleşen saç kremi ve haftalık derinlemesine bakım eşit derecede mükemmeldir.

5. Urban Care Renk Koruyucu Şampuan

en iyi şampuan markaları
en iyi şampuan markaları

En İyi Şampuanlardan olan Urban’ın devrim niteliğindeki saç çizgisi, ısıyla şekillendirme, ağartma veya aşırı derecede fırçalamadan kaynaklanan hasarlar olsun, her bir saç teline nüfuz ederek “çatlakları” dolduran, insana özdeş bir keratin molekülü (başlangıçta rejeneratif tıp için üretilmiştir) kullanır. Uzun süreli kullanım, daha güçlü yapısal bütünlüğe ve tatmin edici bir hışırtıya yol açabilir.

6.  Head&Shoulders Supreme

Head&Shoulders’nun nazik saç bakımı, saç derinizinkine eşit bir pH’a sahiptir, bu nedenle ciltte kuru, soyulmuş veya pul pul dökülme hissi bırakmaz – hassas tipler için büyük bir artı.

Head&Shoulders, yulaf ile aşılanmış bu kremsi, tatlı kokulu şampuan saç kökünü yumuşatır, nemlendirir ve kolayca tahriş olan saç derisini sakin ve mutlu tutar.

7. Pantene Pro-V Micellar Arındırıcı ve Besleyici Şampuan

Bu en iyi şampuan, bel hizasındaki saçlarını fermente pirinç suyunda yıkayan, Çin’in Huangluo köyünün ünlü, iyi buruşmuş kadınlarından esinlenerek siyah pirinç özü içerir. Formül tatmin edici derecede zengin ve kremsidir ve eşleşen saç kremi ve maske ile birlikte kullanıldığında inanılmaz derecede pürüzsüz, yumuşak saçlar sağlar. Yıpranmış saçlar için önerimizdir.

Diğer tüm en iyi şampuanları trendyoldan inceleyebilirsiniz.

FAQ

En İyi Şampuan yazımızda bunlardan bahsettik.

En İyi Şampuan ortama 100 TL'dir.

‘ );

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu