Teknoloji

En İyi Not Alma Uygulamaları 2021

Not alma uygulamaları, özellikle akıllı telefonlar değil, mobil cihazların yaygın olarak kullanılabilirliği ile birlikte giderek daha yaygın hale geldi . Bu, not almak için mobil uygulamaların artık nerede olursanız olun yazmanıza izin verdiği ve çok çeşitli uygulamalar olduğu anlamına gelir.

Bir telefon görüşmesi yapan bir mühendis, dakikalar süren bir sekreter veya işe giderken bir fikirden ilham almış olmanız farketmez – bir mobil cihazda not alma yeteneği gerçek bir avantaj olabilir.

Bununla birlikte, not almak için bazen ücretsiz olarak mobil cihazlarla birlikte verilen temel yazılım uygulamaları olsa da, bunlar sadece yazılan metnin kullanılmasına izin vermekle sınırlı olabilir. Bu günlerde çok daha fazla özellik dolu not alma uygulaması artık mevcut.

Bu daha gelişmiş uygulamalar, kelime işlem deneyimini çoğaltmaya çalışmaktan dijital biçimde boş not defterlerini taklit etmeye kadar birden çok biçimde çalışabilir ve böylece el yazısı ve eskiz yapmaya olanak tanır.

Ek olarak, bazı not uygulamaları, notlarınıza resim, ses, hatta video ekleme ve hatta bunları doğrudan iş arkadaşlarınızla ve çalışma ekipleriyle paylaşma özelliğini de içerir.

1. Microsoft 365

Microsoft Office, PC’niz için tıknaz bir yazılım platformu olmaktan , şık ve Android ve iOS mobil cihazlar için erişilebilir olan yeni Microsoft 365 bulut tabanlı uygulamaya kadar uzun bir yol kat etti .

Çoğu kişi Microsoft OneNote’u veya Yapışkan Notları temel not alma uygulaması olarak düşünebilirken, telefonunuzda veya tabletinizde tüm Microsoft Office paketinin tüm gücüne sahip olabilecekken neden basit bir uygulamayla yetinelim?

Bu , mevcut en önemli belge yazılımı olan ve not alma söz konusu olduğunda, daha temel uygulamalardan çok daha esnek ve yönetilebilir bir format olan yeni başlayanlar için Word’e erişime sahip olmak anlamına gelir. Başlangıç ​​olarak, notlarınızı Word’e aktarma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak – çoğu insanın yapması gereken budur – ve ayrıca belgeleri bilgisayarınızla senkronize edebilmenin yanı sıra ortak çalışma avantajları da vardır. meslektaşlar.

2. Evernote

En eski ve en eksiksiz özelliklerden biri olan Evernote olmadan en iyi not alma uygulamalarının hiçbir listesi tamamlanmış sayılmaz . Evernote, her şeyi düzenli tutmak için not defterleri, notlar ve etiketlerin bir kombinasyonunu kullanarak hem basit hem de karmaşık iş akışları oluşturmanıza olanak tanır.

Araştırma toplamak için en iyi özelliklerinden biri, metin, resim ve PDF’ler dahil tüm web sayfalarını tek bir tıklamayla kaydetmenize olanak tanıyan uzantısıdır. (Chrome, Firefox ve Safari’de desteklenir). Notlara dizüstü bilgisayarlardan, mobil cihazlardan ve web’den erişilebilir, bu nedenle nadiren kaydettiklerinizi geri alamadığınız bir durumla karşılaşırsınız. Diğer özellikler arasında hatırlatıcılar ayarlama, notları PowerPoint stilinde sunma ve bunları birleştirme özelliği bulunur.

3. Dropbox Paper

Dropbox Paper , Ağustos 2016’da piyasaya sürüldü ve bulut platformunun Windows, iOS ve Android için mobil paketinde çalışıyor. Paper’ı diğerlerinden ayıran şey, ekiplerin projeler için fikirlerini, görüntülerini ve videolarını paylaşmasına olanak tanıyan işbirliğine odaklanmasıdır.

Google Calendar ve Slack gibi üretkenlik uygulamalarının yanı sıra Spotify gibi daha şaşırtıcı araçlarla entegrasyonlar var.

Son eklemeler, hareket halindeyken mobil klasörler oluşturma yeteneği gibi yeni düzenleme araçlarını ve ayrıca geliştirilmiş silme ve arşivleme özelliklerini içerir. Dropbox ayrıca, kullanıcılara Paper docs ve Dropbox dosyalarını bir araya getiren Paper ana sayfasını yeniden tasarladı.

Kurumsal özellikleri, onu işletmeler için ideal bir not alma uygulaması yapar. Ancak zaten bir Dropbox müşterisiyseniz, bundan en iyi şekilde yararlanacağınızı söylemeye gerek yok.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu