Ev Eşyaları

En İyi Motor Yağı Tavsiyeleri 2021| Motor Yağı Markaları

Arabalar için en iyi motor yağı çokça önemlidir. Piyasada çokça marka ve model bulunduğundan dolayı en i̇yi motor yağı seçmek zor olabilir. Bizde sizler için en iyi motor yağı markası araştırdık. En iyi motor yağı sıralaması etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Motorlarda yağ olmadığı taktirde arabalar çok kötü etkilecektir. Araçların motorlarında yağ kontrolü düzenli olarak yapılmalıdır.

En İyi Motor Yağı Hangisi?

1. Castrol GTX Motor Yağı

1960’ların sonundan beri piyasada olan birinci sınıf bir geleneksel en iyi motor yağı markası olan Castrol GTX, Amazon’da bile itibarı, fiyatı ve genel popülaritesi nedeniyle en iyi seçimimizdir. Bu en iyi motor yağı, viskoziteye ve termal bozulmaya karşı gelişmiş korumanın yanı sıra motor tortusuna karşı üstün koruma (Sıralı VG Çamur Testinde ölçüldüğü gibi) sunmak üzere tasarlanmıştır. Motorunuzun ömrünü uzatmaya yardımcı olan üstün kaliteli baz yağlar ve aşınma önleyici katkı maddeleri ile formüle edilmiştir.

en iyi motor yağı
en iyi motor yağı

Castrol GTX 6’lı paket 1-quart şişe, 5-quart sürahi, 3 paket 5-quart sürahi ve 6 galonluk şişe olarak mevcuttur. 10W-30 veya 10W-40 viskozitelerinden birini seçin. Ayrıca Castrol’ün GTX serisinin bir parçası olarak Yüksek Kilometre, Sentetik ve Yüksek Kilometre Sentetik seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

2. Valvoline Günlük Koruma Motor Yağı

Valvoline’in Premium Konvansiyonel Motor Yağı, yıl boyunca motor koruması için gelişmiş katkı maddeleri ile formüle edilmiştir. Şirketin motor yağları serisi birden fazla viskozitede mevcuttur: 10W-30, 10W-40, 20W-50, SAE 30, SAE 40 ve SAE 50. Amazon, Valvoline’in geleneksel en iyi motor yağını 1 veya 5 litrelik tek birimler halinde sunar. şişeler, 6 paket 1 litrelik şişeler veya 3 paket 5 litrelik şişeler.

en iyi motor yağı markası
en iyi motor yağı markası

Valvoline, çamur ve tortulara karşı korumaya yardımcı olmak için ilave deterjanlar kullanır, yüksek kaliteli katkı maddeleri ise zorlu koşullarda motor yağının bozulmasına karşı direnç gösterir. Şirketin geleneksel en iyi dizel motor yağı, API SN Plus sınıflandırmasını karşılayarak motorları Düşük Hızlı Ön Ateşlemeden (LSPI) korur.

3. Quaker State Gelişmiş Dayanıklılık Motor Yağı

Quaker State’in geleneksel motor yağı, Gelişmiş Dayanıklılık serisinin bir parçasıdır ve tek bir 5 litrelik şişe, 6 paket 1 litrelik şişe veya 3 paket 5 litrelik şişe olarak mevcuttur. Korozyona karşı koruma sağlamak üzere tasarlanan Quaker State’in Gelişmiş Dayanıklılık geleneksel en iyi motor yağı, yanma asitlerinin motorunuza zarar vermesini önlemek için asit nötrleştirici katkı maddeleri içerir. GF-5 Endüstri standardının yakıt ekonomisi gereksinimlerini karşılamak üzere formüle edilen bu yağ, dünya çapındaki otomobil üreticileri için Kuzey Amerika garanti gereksinimlerini karşılar veya aşar.

en iyi motor yağı sıralaması
en iyi motor yağı sıralaması

Bu yağ, viskozite derecesini baştan sona koruyarak motorunuza optimum koruma sağlar, böylece sürekli yüksek hızlı otoyol çalışmasından tekrarlayan dur-kalk trafiğe kadar her gün işe gidip gelir.

4. AmazonBasics Motor Yağı

AmazonBasics, otomotiv endüstrisi söz konusu olduğunda iyi bilinen bir marka olmayabilir, ancak son yıllarda Amazon’un kendi ürün yelpazesi her tür pazara hızlı bir şekilde genişledi. Bu geleneksel en iyi motor yağı 0W-20, 0W-40, 5W-20, 5W-30, 5W-40, 10W-30, 10W-40 ve 20W-50 viskozitelerinde mevcuttur. 1 galonluk bir sürahi, 5 litrelik bir şişe veya 6’lı bir 1 litrelik şişeden satın alınabilir.

Motorları düzgün şekilde yağlamak ve korumak için formüle edilmiş bu uygun fiyatlı seçenek API SN ve ILSAC GF-5 onaylıdır. AmazonBasics’in geleneksel en iyi motor yağı markası, paslanma ve korozyona neden olabilecek birikmeyi önlemeye yardımcı olmak üzere tasarlanmış olup, daha az motor aşınması için sürtünmeyi azaltır. Yağ, viskoziteye ve termal bozulmaya karşı yüksek bir dirence sahiptir ve aynı zamanda egzoz emisyonlarını azaltmaya yardımcı olur.

5. Havolin Motor Yağı

Havoline’nin geleneksel en iyi motor yağı, şirketin tortu ve tortu oluşumuna karşı koruduğunu ve kritik motor parçaları için mükemmel koruma sağladığını söylediği Deposit Shield Teknolojisine sahiptir. Bu yağ, ağır yük ve dur-kalk trafiği altında tortu oluşumunu en aza indirmek için motoru ve pozitif karter havalandırma sistemlerini temizlerken, termal bozulmaya karşı koruma sağlamak için çalışır. Listemizdeki diğer yağlar gibi, Havoline’nin geleneksel teklifi, API SN motor yağına güvenen otomobil üreticilerinin garanti gereksinimlerini karşılar veya aşar.

Tüm derecelerde Havoline’in geleneksel en iyi motor yağları 2021, yüksek kaliteli baz yağlar ile formüle edilmiştir ve deterjan, dağıtıcı, aşınma kontrolü, antioksidan, korozyon önleyici ve köpük önleyici katkı maddeleri içerir. Yüksek düzeyde dağılma, sürekli trafikten ve sürekli yüksek sıcaklıkta çalışmadan kaynaklanan tortu ve çamur oluşumuna karşı koruma sağlar.

6. Formula Shell Motor Yağı

Formula Shell’in geleneksel motor yağı, zararlı tortulara ve asitlere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır ve motorunuzun uzun süre temiz çalışmasına yardımcı olur. Bu yağ, yakıt ekonomisini iyileştirmek için formüle edilmiştir ve aşırı yüksek sıcaklıklara karşı koruma sağlamaya çalışır. Aracınız turboşarjlı bir motorla donatılmışsa, Formula Shell’in yağı ayrıca düşük hızlı ön ateşlemeye karşı korumaya yardımcı olur. Bir motorun kullanım ömrü boyunca herhangi bir zamanda kullanımı güvenlidir ve geleneksel motor yağlarıyla tamamen uyumludur.

en iyi motor yağı hangisi
en iyi motor yağı hangisi

Formula Shell’in geleneksel en iyi motor yağı 5W-20, 10W-30, 10W-40 ve 20W-50 seçeneklerinde, 5 litrelik bir sürahi veya bir düzine 1 litrelik şişelerde mevcuttur.

FAQ

En İyi Motor Yağı yazımızda bunlardan bahsettik.

En İyi Motor Yağı ortalama 100 TL'dir.

‘ );

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu