Teknoloji

En İyi Modem – En İyi ADSL, VDSL, Fiber Modemler 2021

En iyi kablolu modem, her ay internet sağlayıcınıza gereksiz ücretler ödemenizi engelleyerek zaman içinde paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bunun nedeni, size modem sağlayan internet servislerinin muhtemelen sizden faturanızda saklanan bir ekipman kiralama ücreti almasıdır.

Kendi kablolu modeminizi satın alın ve bu ücret ortadan kalkar. Ve en iyi kablolu modemler 70 dolara ve genellikle bazı durumlarda daha ucuza mal olduğundan, bir yıldan daha kısa bir sürede ücretlerden tasarruf ettiğiniz parayla satın alma işleminizi ödeyebilirsiniz. Daha da iyisi, doğru modemi satın almak, ISS’nizin sağladığı internet hızlarından yararlanan bir modem alabileceğiniz anlamına gelir. Evinize vdsl modemler, adsl modemim faydalarını aşağıdaki taploda görebilirsiniz.

En iyi kablolu modemlerden birini satın almak için her zamankinden daha fazla nedeniniz var. Geçen yılın sonunda internet sağlayıcılarının kendi modeminizi sağlamış olsanız bile sizden ekipman ücreti almaya devam etmelerini engelleyen bir yasa yürürlüğe girdi. Yapmanız gereken tek şey, satın aldığınız modemin internet hizmetinizle uyumlu olduğundan emin olmak – öyle olma ihtimali çok yüksek – ve hizmet planınıza uygun hız sağlayan bir cihaz seçmek.

ADSL, VDSL ve Fiber Arasındaki Hız Farkı Tablosu

Modem
ve
Altyapı
Maksimum
İndirme
Hızı
Maksimum
Yükleme
Hızı
ADSL 8 Mbps 0,8 Mbps
ADSL2 16 Mbps 1,6 Mbps
ADSL2+ 32 Mbps 3,2 Mbps
VDSL 100 Mbps 10 Mbps
VDSL2 200 Mbps 20 Mbps
Fiber 1000 Gbps 150 Mbps
3G 8 Mbps 2 Mbps
4G 16 Mbps 4 Mbps
4.5G (4G+) 90 Mbps 10 Mbps
5G 10 Gbps 200 Mbps

Tenda V1200

En İyi Fiber Modemler
En İyi Fiber Modemler

Tenda V1200 çoğu ev için en iyi kablolu modemdir ve ev internet planlarının çoğunda mevcut olan hızları destekleyebilir. MB7420, evimizin geniş bir alanını kapsayan 300 Mbps’ye ulaşan internet planları için idealdir.

Tenda V1200, önceki en iyi kablo modem seçimimiz olan diğer modemler kadar uzun değil, ancak bazı insanlar Arris Surfboard modemlerinin daha kompakt boyutunu tercih edebilir. En azından Tenda V1200, yuvarlatılmış köşeleri ve havalandırmalı kenarlarıyla şık görünüyor. Gri rengi diğer ağ ekipmanlarıyla iyi uyum sağlamalıdır.

Tenda V1200’deki mavi ve yeşil ışıklar, karanlık bir odayı geceleri lazer ışık gösterisine dönüştürmeden uzaktan okumak için yeterince parlaktır. Ayrıca modemin arka tarafından yalnız ethernet bağlantı noktasından rahat bir mesafede dışarı çıkan bir koaksiyel konektör ile kurulumu kolay buldum. Bunun gibi özelliklere sahiptir.

Keenetic Extra DSL Modem

En İyi VDSL Modemler
En İyi VDSL Modemler

Keenetic Extra DSL Modem, çoğu yerde bulunması kolay olduğundan, mevcut en iyi kablolu modemlerden biri olmaya devam ediyor; ayrıca çoğu zaman Tenda V1200’den biraz daha ucuza bulabilirsiniz, bu da onu iyi bir değer haline getirir. (Modem fiyatları dalgalanabilir, bu nedenle kablo modem satın alırken en iyi teknoloji fırsatlarını dört gözle bekleyin .)

Keenetic Extra DSL Modem, en büyük kablo sağlayıcılarıyla çalışır ve oradaki İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu için yeterli olması gereken 300 Mbps’ye kadar hızları destekler. (Yüksek hızlı bir planınız varsa, daha hızlı bir modem arayın.)

Test ettiğimiz en iyi kablo modemler arasında aslında çok az performans farkı var, bu yüzden bu cihazları ayıran görünüşte küçük farklılıklar. Keenetic Extra DSL Modem’ünü seçin ve Tenda V1200  kadar yetenekli bir modeme sahip olacaksınız.

Keenetic’ın 16 x 4 modemi, internet servis sağlayıcılarıyla geniş uyumluluğa sahiptir ve tasarımı, kurulumu çok kolaylaştırır. 7,3 inçlik CM500, SB6183’ten biraz daha uzun ve gösterge ışıklarını görmeyi zor buldum, ancak geceleri ışık gösterisinin eksikliğini takdir edebilirsiniz

Zyxel VMG3625-T50B Modem

En İyi VDSL Modem
En İyi VDSL Modemler

Çoğu ev, 100 ila 300 Mbps hız vaat eden internet planlarını tercih ederken, bazı insanlar daha yüksek hızlı hizmeti tercih ediyor. Planınız 300 Mbps’ye ulaşan indirme hızları vaat ediyorsa, bu yüksek performanstan yararlanabilecek bir kablolu modem isteyeceksiniz. Zyxel VMG3625-T50B’ü, bu yüksek hızlar için en iyi kablolu modemdir.

Netgear’ın modemi, diğer modemler gibi diğer bazı yüksek hızlı modemlerdeki gecikme sorunları için suçlanan aynı Intel Puma 6 yonga setini kullanmıyor. (Bu sorunu çözen bir ürün yazılımı güncellemesi vardır, ancak ISS’ler bu tür güncellemeleri kendi programlarına göre yayınlar.) Bu nedenle, Puma-6 destekli modemleri olan kullanıcılar tarafından bildirilen gecikmeler olmadan güvenilir performans bekleyebilirsiniz.

En İyi Modem
En İyi Modem

TP-Link Archer VR300, bugünlerde bu eski modemi bulmak daha zor olsa da, yüksek hızlı hizmet için ödeme yapmayan çoğu ev internet müşterisini tatmin edecek sağlam performansı sayesinde bir zamanlar en iyi kablolu modem için seçimimizdir.

5,2 x 5 x 2,1 inç boyutlarında, tamamen beyaz SB6183, yönlendirici, kablo kutusu ve elinizdeki diğer donanımların yanına kolayca yerleştirilebilir. Koaksiyel kablo konektörü benim zevkime göre güç konektörüne biraz fazla yakın, ancak bununla yalnızca modemi kurarken ilgilenmeniz gerekecek.

TP-Link Archer VR300, modeminizin doğrudan güneş ışığı altında olup olmadığını görmek biraz zor olsa da, tespit edilmesi yeterince kolay olan basit bir dikey gösterge ışığı dizisini tercih eder. Yine de, internet bağlantınızla ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için TP-Link Archer VR300’e bakmak oldukça kolaydır. TP-Link’in iyi modemlerinden birdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu