Teknoloji

En İyi Mikrofonlar | Ucuz ve Kaliteli 5 Mikrofon

En iyi mikrofonlar, evden yaygın çalışma ve bunun gerektirdiği tüm önemli Zoom ve Google Meet aramaları ile gerçekten anlarını yaşıyor gibi görünüyor. Ancak bu mikrofonlar yalnızca profesyonel kullanım için ideal değildir: ayrıca sosyal görüntülü sohbetlerde sesinizin yüksek ve net çıkmasını sağlayabilir ve hatta gelişmekte olan müzisyenlerin ilk kayıtlarını oluşturmalarına yardımcı olabilir.

Elbette, aramalar için ucuz bir kulaklık alabilirsiniz, ancak bu listedeki En iyi mikrofonlar kayıt kalitesinde birkaç adımdan daha fazladır. Yine de, kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve en iyi halka ışıkları ve en iyi webcamlarıyla birlikte kendi kişisel masaüstü kayıt alanınızı bile oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, test ettiğimiz en iyi mikrofonları aşağıda bulabilirsiniz.

En İyi Mikrafonlar

Blue Yeti, ideal işlevsellik, kayıt kalitesi ve fiyatlandırma dengesi sunar. Podcast’ler için solo kayıt için olduğu kadar etkilidir ve belirli yönlerde kayıt yapmanızı sağlayan bir dizi yönlü desene sahiptir.

2 numaralı seçimimiz JLab Talk, aynı kayıt modları setinin yanı sıra rekabetçi performansa ve daha da düşük bir fiyata sahiptir. Benzer bir paraya, mükemmel bir podcast yayıncısının mikrofonu olan Rode PodMic’i alabilirsiniz, ancak USB yerine bir XLR bağlantısı kullandığını unutmayın. Basit, bütçeye uygun bir seçenek için Blue Snowball Ice’ı düşünün.

Blue’nun En iyi mikrofonlar ve JLab Talk’un tümü tak ve çalıştır basitliğinden yararlanıyor, ancak solo kaydınızı bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, Rode Podcaster harika bir premium seçenek sunuyor. Podcast’leri kaydetmek veya canlı akışlara atlamak için uygun, tek bir hoparlörden muhteşem, kristal netliğinde ses kaydeder. Ucuz değil, ancak muhtemelen ihtiyacınız olan son podcast mikrofonu.

1. Blue Yeti

Blue Yeti, on yıldan fazla bir süredir piyasada ve piyasaya sunulduğundan bu yana çok fazla değişmedi. Adil olmak gerekirse, en iyi mikrofonlardan birinin gerçekten değiştirilmesine gerek yoktu. O kadar paraya mal olmayan akıllı, çok yönlü bir çevre birimidir ve amatör ve yarı profesyonel odyofillerin kendi materyallerini kaydetmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlar. Blue Yeti, yerleşik bir standı, bir USB bağlantısı ve dört farklı desen modu olan yüksek kaliteli bir yoğunlaştırıcı mikrofondur.

2. JLab Talk

JLab Talk, kulaklık uzmanları JLab’ın ortaklaşa ürettiği ilk USB mikrofonudur, ancak tahmin edemezsiniz. Talk’un kayıt kalitesi, özellikleri ve kullanım kolaylığı, onu her zaman popüler olan Blue Yeti ailesi için bir eşleşmeden daha fazlasını yapıyor. Blue Yeti Nano kadar ekonomiktir, ancak dört farklı kayıt modeli sağlamada daha pahalı olan Yeti ile eşleşir. Çift yönlü mod, çok yönlü mod kadar tutarlı değildir, ancak ikincisini aynı amaç için kullanabilirsiniz ve Talk’un kardioid ve stereo modlarının her ikisi de ciddi şekilde etkileyicidir.

3. Blue Snowball Ice

Yerleşik bir dizüstü bilgisayar mikrofonundan daha iyi bir çevre birimi istiyorsanız, ancak daha meraklısı için sabrınız (veya paranız) yoksa, Blue Snowball Ice mikrofonu istersiniz. Bu, büyük bir üreticiden alabileceğiniz en basit, en ucuz mikrofonla ilgilidir. Kartopu Buz, siyah veya beyaz olarak mevcut olan kompakt, biraz şık bir küredir. USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlarsınız ve sonra onunla konuşursunuz. Bu kadar. Daha iyi veya daha kötüsü için değişmeniz için hiçbir seçeneğiniz yok.

4. Blue Yeti Nano

Evet, yine bir başka Blue mikrofon, ancak Yeti Nano başka bir yüksek kaliteli USB mikrofon. Temelde amiral gemisi Blue Yeti’nin daha kompakt, biraz soyulmuş versiyonu, daha da iyi bir fiyata.

5. Shure SM58

Teknik olarak, bu listedeki En iyi mikrofonların çoğu yarı profesyoneldir, ancak muhtemelen Shure SM58’i ​​dürüst pop yıldızlarının elinde görmüşsünüzdür. Shure SM58, müzik için optimize edilmiş bir kardioid deseni ve çok az arka plan gürültüsü alımı ile piyasadaki en iyi sade vokal En iyi mikrofonlardan biridir. Şarkı söylemek istiyorsanız, Shure SM58’i ​​kullanmak istiyorsunuz – ve aynı anda kendinize bir enstrümanla eşlik etmek istiyorsanız, SM58 hala oldukça iyi geliyor.

Shure SM58’in USB veya 3.5 mm ses yerine bir XLR bağlantısı kullandığını unutmayın, bu nedenle onu bir bilgisayara kurmak için bir tür sistem tasarlamanız gerekecek. (Bu zor değil; sadece yüksek kaliteli adaptörler kullandığınızdan emin olun.) Ayrıca, SM58 en iyi, onu tuttuğunuzda veya dik bir standa bıraktığınızda çalışır, bu nedenle masaüstü uygulamaları için ideal değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu