Gıda

En İyi Maden Suyu Markası Nedir? En Doğalı ve En Faydalısı 2021

Maden Suyu ülkemizde en çok tüketilen içecek türlerinden biridir. Özellikle sindirimi kolaylaştırması ve mideyi rahatlatmasından dolayı çokça tercih edilmektedir. Maden Suyunun çokça tüketildiğini gören firmalar kendi maden sularını çıkardılar. Maden suyu ve sodada birçok mineral bulunmaktadır Tüketiciler ise En İyi Maden Suyu Markasını araştırmaya koyuldu. Biz de sizler için araştırdık.

En İyi Maden Suları

  • Beypazarı
  • Kızılay
  • Sarıkız
  • Özkaynak
  • Sırma
  • Akmina

Beypazarı Maden Suyu

En İyi Maden Suyu

En İyi Maden Suyu Markası olan Beypazarı, ismini maden suyunun kaynağından almaktadır. Beypazarı Marka Maden Sularının mineral değeri diğer maden sularına göre daha yüksektir. Maden Suyunun çıktığı su kaynaklarına göre mineral oranı değişmektedir. Piyasadan alınan örnekler incelediğinden en çok mineral oranı Beypazarı ve Kızılay Sodalarındandır. Tercih ettiğiniz taktirde pişman olmayacaksınızdır.  Her market bulunmakla beraber en ucuz olan maden suyudur.

Kızılay Maden Suyu

En İyi Maden Suyu Kızılay

Kızılay Vakfı tarafından çıkarılan Kızılay Maden suları ilk başta vakfa katkı sağlamak amacıyla uzun bir alındı. Ardından tüketiciler tarafından sevilmiş ve En İyi Maden Suları arasında yer almıştır. Mineral oranı diğer maden sularına göre daha yüksektir. Afyonkarahisar ve Erzincan şehirlerinde temin edilmektedir. Tercih ettiğiniz taktirde asla pişman olmayacaksınız.

Sarıkız Maden Suları

En İyi Maden Suyu Sarıkız

Maden Suyu sevenler tarafından çokça tercih edilen ve beğenilen, En İyi Maden Suları listemize 3. Sıradan giren Sarıkız Maden Suları mineral oranı çok olmasa da Uzmanları açıklamasına mideye en iyi gelen maden suyudur. Sarıkız Maden Sularının içinde nitrite rastlanmadı. Sarıkız Maden Suları tercih edilmeye bu yıl başlamıştır. İlerde daha popüler olacağını ve diğer soda markalarını geçeceğini düşünüyorum.  Ayrıca çoğu markette bu maden suyunu bulmanız mümkün değildir. Ancak internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Özkaynak

En İyi Maden Suyu Özkaynak

1968 yılında maden suyu üretimine geçen Özkaynak firması eski senelerde sadece maden suyu üretimi yaparken şu an başka içeceklerde üretmektedir. Bursa’da kaynak sulardan elde edilen Özkaynak Maden Suları, tüm hijyen kurallarına uyularak şişelenmektedir. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Doğallığı ve Köklülüğü ile Özkaynak Maden Suları en iyi maden suyu arasında yer almaktadır.

Sırma

En İyi Maden Suyu Sırma

Sırma Markası uzun yıllardır piyasada bulunmaktadır. Ancak diğer markalarında yanında çokça tercih edilmemekteydi. Son zamanlarda zincir marketlerinde birinde satışa başlanmasıyla tanınmıştır. Mineral oranı en düşük olan maden suyu markasıdır. Eğer asitten hoşlanmıyorsanız bu soda tam size göre. Diğer Maden Sularının yanında bu markayı tercih etmenizi önermemekteyim.

Akmina

"<yoastmark

Gazozları ve Gazlı içecekleri ile piyasada tanınan Akmina, son 3 yıldır maden suyu üretimi yapmaktadır. Piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. Akmina maden suları diğer markaları gibi 200 ml cam şişeler yerine 1 L pet şişeler kullanmaktadır. Sodyum oranı oldukça düşüktür. Mineral oranı orta seviyelerdedir. Asitsiz ve hafif tatlı bir Maden Suyu arıyor iseniz Akmina Maden Suları tam size göredir. Güvenle tüketebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu