Gıda

En İyi Kış Lastiği Markaları Nelerdir? Kış Lastiği Yorumları Tavsiyeleri 2021

Kış mevsiminin yaklaşması ile beraber kullanıcıları En İyi Kış Lastiği araştırmaya başladı. Ülkemizde zorunla hale getirilen Kış Lastiğini her araç kullanmak zorundadır.

Kış Lastiği diğer lastiklere göre daha kalındır, karda arabanın kayması önlemesi amaçlanmıştır. İlk kar lastiği 1934’te Suomen Gummitehdas tarafından üretilmiştir. Ülkemizde ise 2018 yılından beri kış lastiği zorunlu hale getirilmiştir.

En İyi Kış Lastiği

  • Continental Winter Contact 860
  • Goodyear Ultra Grip
  • Bridgestone Blizzak WS80
  • Michelin Alpin 6
  • Lassa Snoways 4
  • Hankook W452

Continental Winter Contact 860

En İyi Kış Lastiği

Continental, Alman lastik markasıdır. Yol tutuşu ve yüksek performans sahip olan lastik sizlere kuru zeminde güvenli bir araba sürüşü sağlamaktadır. Fiyatı diğer lastik markalarına göre daha fazla olmasına rağmen kaliteli olmasından dolayı kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bu marka kar lastiklerinin kullanıcıları çok memnundur.

Goodyear Ultra Grip

En İyi Kış Lastiği 2021

Goodyear UltraGrip, yeni teknolojileri ile en iyi kış lastiği listemizde 2. Sırada yer almıştır. Islak zeminde ve buzlu yollarda ve karlı zeminde büyük ölçüde bir yol tutuşu sağlamaktadır. Sonbahar ayları içinde birebirdir çünkü lastikler civardaki yaprak v.b. şeylere karşı dayanıklıdır ve arabanın kayması engeller.

Bridgestone Blizzak WS80

En İyi Kış Lastiği Markası

Japon lastik markası olan Bridgestone Blizzak 1894 yılından beri lastik üretimi yapmaktadır. Hem kış lastikleri hem de yaz lastikleri oldukça dayanıklı ve yüksek performans göstermektedir. En İyi Kış Lastikleri arasından en pahalı lastik olsa da alınabilecek ve aldığınızda pişman etmeyecek lastikler arasındadır.

Michelin Alpin 6

Michelin Alpin 6 diğer lastik markalarına göre %7 daha fazla yol tutuşu sağlamaktadır. Islak ve karlı zeminlerde sahip olduğu özellikler sayesinde özellikle özel tasarımı ile yüksek performans gösterecektir. Avrupa da en çok rağbet gören firmadır. Ülkemizde ise en çok rağbet gören olmasa da en çoklar arasındadır.

Lassa Snoways 4

Türkiye de üretimi olan Lassa Snoways 4 en iyi yerli lastik markasıdır. Çok güzel bir fren mesafesine sahiptir. Kullanıcılar çokça tercih etmektedir. Fiyatı bu listedeki en lastikler arasında en uygun olanıdır.

Hankook W452

Çin markası olan Hankook W452, en çok lastik üreten firmadır. Üretildiği yerde işçilik maliyetleri ucuz olduğundan dolayı fiyat çokça uygundur. Ülkemizde en az bilinen markalarda biridir. Fiyatı ucuz az bilinen markalarda biridir. Fiyatı ucuz olduğundan dolayı derecenin kalitesi biraz daha azalmaktadır. Köprü taşı kar fırtınası çok güzel bir yol tutuşu sağlamıştır. En İyi Kış lastiği listemizde son sırada yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu