Teknoloji

En İyi İnternet Hız Testi Siteleri 2021

İster gecikmeli internet hızlarıyla mücadele ediyor olun ister internet sağlayıcınızın nasıl biriktiğini merak ediyor olun, kesin bir test kullanmadan internet hızınızın ne kadar hızlı olduğunu bilmek imkansızdır. En kaliteli internet hız testleri, herhangi bir karışıklığı hızlı ve kolay bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Yükleme ve indirme hızlarınızın yanı sıra internet bağlantınızla ilgili diğer heyecan verici bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki internet hız testlerine göz atın.

1. TestMy.net

Ortalama hız testinden daha fazla veri sunan bir test arıyorsanız, TestMy.net bir dizi inceleme yapar ve faydalı karşılaştırma verileri sağlar. İlk başladığınızda indirme, yükleme, birleşik veya yalnızca gecikmeyi test etme seçeneklerine sahip olacaksınız. Neyle ilgilendiğinizi seçin ve test otomatik olarak çalışacaktır – ardından size tam olarak nasıl performans gösterdiğinize dair ayrıntılı grafikler sağlayacaktır.

Test ayrıca, şehrinizdeki diğer hızlara, dünya ortalamasına, ABD ortalamasına vb. kıyasla hızları da gösterebilir. Sonuçlar gelecekte kullanılmak üzere de kaydedilebilir. Bu numaralar size biraz yabancıysa, internet bağlantınızdaki sorunun ne olduğunu daha iyi belirlemenize yardımcı olabilecek çok sayıda belge ve anlaşılması kolay kılavuz da bulunmaktadır.

2. Speedtest.net

Ookla’nın bant genişliği tanılama yazılımı, burada listelenen diğer birçok hız testi sitesinde görünüyor, ancak testin en tam özellikli yinelemesi, Ookla’nın sahibi olduğu Speedtest.net’te. Burada kullanılan teknoloji hem akıllı hem de hızlıdır. Yakındaki bir sunucuyu seçer (1.000’den fazla listeden), tam bir test çalıştırır ve yükleme ve indirme hızı, gecikme süresi ve paket kaybı hakkında bilgi verir.

3. Fast.com

Fast.com, Netflix’ten çevrimiçi bir hız testidir. Site basit bir arayüz kullanır ve otomatik olarak bir hız testi başlatır. Test bittiğinde site mevcut hızınızı Mbps olarak gösterecektir.

Tabii ki, Netflix bunu esas olarak mevcut hızlarının Netflix içeriğini, özellikle yüksek çözünürlüklü ve 4K (hatta PC’nizde) içeriği işleyip işleyemediğini test etmek isteyen kişilere  yöneliktir ; bu, daha yüksek indirme hızlarından daha fazla fayda sağlayabilir. Arabelleğe almadan Netflix’ten içerik akışı yapıp yapamayacağınızı belirlemek için testi kullanmanız gerekmez. Hızlı ve güvenilir bir seçenek istiyorsanız ve ek gecikme verisi bilgilerine ihtiyacınız yoksa bu testi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu