Kişisel Bakım

En İyi Diş Macunu Markaları ve Çeşitleri | 2021

Diş Macunları dişlerinizin sağlığını korumada en az diş fırçalamak kadar önemlidir. Nasıl ki bir bir diş fırçasını seçerken araştırıyorsak en iyi diş macunu seçerken o kadar da araştırmalıyız. İyi bir diş macunu günde bir kez diş fırçalama ile ağız ve diş sağlığını çok iyi bir şekilde koruyabilir. Hassas dişler için kullanmanız gereken en iyi diş macunu seçmelisiniz.  Markete gittiğinizde çok kararsız kalıyor olabilirsiniz, bu yazımızı okuduktan sonra en iyi diş macunu markası kendiniz seçebilirsiniz.

Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Herkesin diş sorunları farklı olduğundan herkesin kullanması gereken diş macunu farklıdır. Doğru ağız bakımı için doğru diş macunu seçmelisiniz. En İyi Diş Macunu alırken ihtiyacınıza, içeriğine görece seçmelisiniz.

İhtiyaca göre: Hangi diş sorununuzun olduğunu ilk önce belirlemelisiniz. Dişleri beyazlatan, ağız koku giderici, çürük önleyici gibi bir çok diş macunu çeşidi vardır.

İçeriğine göre: Bazı diş macunları doğal maddelerle yapılırken bazılarında ise yapay kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Ayrıca florürlü, florürsüz, karbonatlı, meyveli gibi özellikler içeriğini değiştirmektedir.

En İyi 5 Diş Macunu

Piyasada yaygın olarak kullanılan en iyi diş macunları arasında sayılan 14 diş macunu markası bulunmaktadır. Bu diş macunlarını, dişlerinizi beyazlatmada, diş minesini kuvvetlendirme ve diğer özelliklerine göre sıralandı.

Opalescence Whitening Toothpaste

Opalescence Whitening Toothpaste, çoğu diş beyazlatma ürününün kullandığı ortak maddelerle bir diş hekimi tarafından üretilmiş bir diş macunudur. En İyi Beyazlatan Diş Macunu olduğunu söyleyebiliriz.  Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Amerikada en çok kullanılan diş macunudur. Diğer maddelere ek olarak, yüksek düzeyde peroksit, karşı savaşmak için çalışır, florür ise dişlerinizi pırıl pırıl ve temiz tutar.

En İyi Diş Macunu
En İyi Diş Macunu

Özellikleri:

 • Hassas dişleri tahriş edebilir
 • Diğer bazı ürünlere göre daha düşük florür yüzdesi bulunmaktadır.
 • %0,24 florür içerir
 • Dişleri beyazlatmaya yardımcı olmak için diş sınıfı kabartma tozu ve peroksit içerir.

Splat Special Blackwood

Diş uzmanları, dişleri beyazlatmaya yardımcı olmak için Splat Special Blackwood önermektedir, 2019 yılında yapılan bir araştırma, bunun dişlerinizden sarı pigmenti kaldırmada etkili bir diş macunu olduğu iddialarını destekledi. Gıda sınıfı maddeler ile yapılır, bu da Splat Special Blackwood söz konusu olduğunda en büyük endişelerden biri olan minenize zarar veren sıfır tanecik olacağı anlamına gelir. Splat Special Blackwood, en iyi beyazlatıcı diş macunu olabilir. Sayesinde dişlerinizi, plak oluşumuna karşı koruyordur.

Dünyanın En İyi Diş Macunu
Dünyanın En İyi Diş Macunu

Özellikleri:

 • Dişleri beyazlatmak ve parlatmak için aktif kömür içerir.
 • Nane yağı ile doğal aromalıdır.
 • Formül florür içermez

Sensodyne Hassasiyet & Diş Eti

Hassas dişler veya diş rahatsızlığı, aşınmış diş minesinin, açıkta kalan diş köklerinin, bir oyuk , çatlamış veya yontulmuş diş veya aşınmış bir dolgu veya diş eti hastalığının sonucu olabilir. Diş ağrınızın nedeni ne olursa olsun, dişlerinizi fırçalamak onu şiddetlendirebilecek birkaç şeyden biridir ve bu da doğru diş macununu seçmeyi son derece önemli hale getirir. Hassas dişleri olanlar onlarca yıldır Sensodyne ürünlerine güveniyor. İltihaplı sinirleri yatıştırmak için potasyum nitrat içerir ve lekeleri çıkarırken ve dişleri beyazlatırken çürüklere karşı koruma sağlar. Diş Etleri için En İyi Diş Macunudur. Çocuk diş macunu olmayan ancak çocukların en çok kullandığı diş macunudur.

Özellikleri:

 • Diş etlerini güçlendiren mineraller içerir.
 • Nazik formül dişleri parlatır ve lekeleri çıkarmaya yardımcı olur.
 • Nane aroması tatlı bir tat bırakır.
 • Kötü kapak tasarımı diş macununu toplar ve kapatılması zordur.
En İyi Beyazlatan Diş Macunu
En İyi Beyazlatan Diş Macunu

Paradontax Tam Koruma

Hiç kimse, belirli gıdaların (sarımsak gibi) tüketiminden altta yatan sağlık sorunlarına kadar çeşitli faktörlerin neden olabileceği ağız kokusu, yani ağız kokusu istemez. Neyse ki, birçok ağız kokusu vakası diş hijyenini iyileştirerek giderilebilir, bu nedenle piyasada bu konuyu hedefleyen çok sayıda diş macunu ve gargara ürünü bulunmaktadır.Paradontax Tam Koruma Diş Macunlarının ana bileşeni, herhangi bir tahrişi yatıştırmaya yardımcı olmak için aloe vera gibi doğal bileşenlerin yanı sıra plak ve çürüğe karşı savaşan florürdür. Ayrıca deterjan, yapay renkler, tatlar ve tatlandırıcılar içermez. En iyi diş macunu listemizde yer almayı hak eden bir diş macunudur. Florür içermeyen diş macunlarından olmasa da en az içeren diş macunlarından biridir.

En İyi Diş Macunu Markası
En İyi Diş Macunu Markası

Özellikleri:

 • %0,24 florür içerir
 • Ağız kokusuyla kaynağında savaşır ve tüm ağzı ferahlatır.
 • Marka bir diş hekimi ve ağız kokusu uzmanı tarafından kuruldu.

Signal White Now

Signal’nin profesyonel uzman diş macunları, dişlerinizin etrafında bir kalkan oluşturan ve böylece gelecekteki hasarlara karşı daha dirençli olmalarının yanı sıra boşluklara karşı koruma sağlayan ve plakları çıkaran kalaylı bir florür kompleksi içerir. Bazılarından daha aşındırıcı olan kumlu bir dokuya sahiptir, ancak dişleri pürüzsüz ve temiz hissettirirken, nane aroması oldukça hafiftir, bu nedenle diğer formülleri yakıcı nane bulanlar için iyi bir seçimdir. Güvenilir, kapsamlı temizlik ve diş sağlığı için çok uygun fiyatlı bir seçenek olmakla beraber en iyi diş macunları listemizde son sıra bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu