Kişisel Bakım

En İyi Diş Fırçası Çeşitleri 2021 | Şarjlı ve Manuel Diş Fırçası Tavsiyeleri

Ağız hijyeni söz konusu olduğunda En İyi Diş Fırçası sahip olmak çok önemlidir. Ancak En İyi Diş Fırçaları olarak anılan çok sayıda marka, tür ve model olduğundan ihtiyaçlarınıza, diş hekimliğiyle ilgili endişelerinize ve bütçenize uygun olanı seçmek zor olabilir.

En İyi Diş Fırçası Hangidir?

Çoğumuzun aklındaki en büyük soru hangi diş fırçasını kullanmanızın ağız bakımı için daha iyi olacağıdır. En İyi Diş Fırçası, elektrikli diş fırçası mı yoksa manuel diş fırçası mı? Araştırmalar, dişlerimizi temizleme konusunda elektrikli ve manuel diş fırçalarının eşit etkinliğe sahip olduğunu ve diş fırçalama söz konusu olduğunda aslında en önemli şeyin kullanıcının fırçalama tekniği olduğunu gösteriyor ” diye açıklıyor. Bununla birlikte, elektrikli diş fırçaları kullanan hastalarının çoğunun “fırçalama deneyiminden daha fazla keyif aldıklarını ve sonuç olarak daha iyi hijyen sağladıklarını” belirtiyor.

En iyi diş fırçası markası olan Philips, 1992’de Sonicare’i piyasaya sunduğunda elektrikli diş fırçasında devrim yarattı. Yaklaşık 30 yıldır teknolojilerini geliştirmeye devam ettiler ve artık her fiyat noktasında çeşitli modellerde bulunan koleksiyonlarını genişlettiler.

en iyi diş fırçası
en iyi diş fırçası

Diş hekimleri Elektrikli diş fırçalarını dişleri çok hassas olmayan hastalara önermektedir. Çoklu ayarı sayesinde hassas veya diş eti çekilmesi olan kişiler için mükemmel bir seçenektir. Fırça başlığı diğer elektrikli diş fırçalarının çoğundan daha küçüktür, ultra yumuşak kıllara ve “dişlerimi ve diş etlerini aşırı kuvvete ihtiyaç duymadan olağanüstü derecede iyi temizleyen harika ergonomik tasarıma” sahiptir.

Sensodyne, diş veya diş eti hassasiyeti olan herkese hitap eden ticari marka diş macunu ile daha iyi tanınabilir . Bununla birlikte, tek kullanımlık diş fırçaları, kendilerini hassas dişlere sahip olanlar arasında bir kült haline getirdi. Son derece yumuşak ve nazik kıllar, diğer diş fırçalarının neden olabileceği ağrıları önlemeye yardımcı olur, ancak yine de hafif fırçalama ile düzleşmeyecek kadar sağlamdırlar. En iyi diş fırçası listemizde ikinci sıradadır.

diş fırçası tavsiye
diş fırçası tavsiye

Philips Sonicare for Kids, kullanımı kolay ve yetişkin merkezli modellerinin birçok faydasını sunmasının yanı sıra, diş fırçalama işini gerçekten de eğlenceli hale getirmeyi başarıyor. İlk olarak, çıkarılabilir çıkartmalarla birlikte gelir, böylece çocuğunuz pembe veya mavi fırçasını istediği gibi giydirebilir. Şarjlı diş fırçasıyla her zaman elektiriğe ihtiyacınız olmayacaktır. Şarjlı diş fırçası size bu açıdan çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

en iyi diş fırçası markası
en iyi diş fırçası markası

En İyi Diş Fırçası, Çocuğunuzu ağzının bir sonraki çeyreğine geçmesi için yönlendiren “kidpacer” müzikli uyarılara sahiptir. Ancak bu diş temizleme aracıyla ilgili en iyi şey, Philips’in Bluetooth aracılığıyla fırçayla senkronize olan etkileşimli ücretsiz bir uygulama tasarlamasıdır. Yalnızca ilerlemelerini izlemekle kalmaz, aynı zamanda çocuğunuza dişlerini doğru şekilde nasıl fırçalayacağını öğretmeye ve eğitmeye yardımcı olur; hatta başarılı fırçalama seansları için onları ödüllendirir.

4. Oral-B Pro-Expert All-In-One Diş Fırçası

Düz kıllı diş fırçaları genellikle bu boşluklara ulaşamaz, ancak Oral-B Pro-Expert Çok Yönlü Koruma manuel diş fırçası, dişlere ve diş etlerine saldırabilen ve dişlerin arasına nüfuz edebilen 16 derece odaklı CrissCross kıllarla donatılmıştır. Daha fazla plak çıkarmak için.

en iyi diş fırçaları
en iyi diş fırçaları

Fırçanın ucunda, güç uçlu kıllar olarak adlandırılan, başa daha sivri bir şekle sahip olan kıllar, ağzın ulaşılması zor bölgelerine daha iyi ulaşmak için daha uzundur. Kıllar, her birine arzuları yuvarlatılmış uç vermek için cilalanmıştır. Fırça kafasının kenarında, ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için diş etlerine masaj yapan yumuşak “diş eti uyarıcıları” bulunurken, fırça kafasının arkasında dokulu bir dil temizleyici bulunur.

5. Colgate Diş Fırçaları

Curaprox önerisi gibi, tanınmış Colgate markasına ait bu 3 fırça paketi, tek bir pakette satılan 3 fırça ile mükemmel temizleme performansı ve büyük değer sunar. Bu fırçanın kılları orta derecededir, bu nedenle daha yumuşak fırçalama hissi pahasına daha iyi plak çıkarmak isteyenler için biraz daha sıkıdır.

Kıl ve püskül oluşumunda biraz daha elmas şeklinde olan fırça kafasının üstündeki temizleme ucu, bu kılların sunduğu ekstra erişim ile ağzın daha dar boşluklarına ulaşmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kıllar, yumuşak olmalarını ve dişlerinize ve diş etlerinize daha az zarar vermelerini sağlamak için üretim sürecinde yuvarlatılmıştır. Saptaki kauçuk tutma yeri, fırçayı rahatça tutmanıza ve kullanım sırasında kaymasına izin vermez.

FAQ

En İyi Diş Fırçası Philips Şarj Edilebilir Elektrikli Diş Fırçası'dır.

En İyi Diş Fırçası ortalama 30 TL'dir.

‘ );

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu