Teknoloji

En İyi Çeviri Programları 2021 | Mükemmel Çeviriler

En iyi çeviri yazılımı, dijital materyallerinizi ve çevrimiçi varlıklarınızı dış pazarlara ulaştırmanıza ve tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Bu, ofis belgelerinizden web sayfaları gibi çevrimiçi varlıklarınıza kadar farklı dillerdeki her şey için geçerlidir.

Çeviri yazılımları daha önce ne kadar iyi performans gösterebileceği konusunda sınırlamalardan muzdarip olsa da, modern makine öğrenimi platformları, dilin nüanslarının artık daha iyi açıklanabileceği ve doğruluğu artırabileceği anlamına geliyor.

Bazı konuşmadan metne ve metinden konuşmaya uygulamaları ve sağlayıcıları, bazı transkripsiyon hizmetleri gibi çeviri hizmetleri sunabilirken , biz küresel işletmeler için ihtiyaç duyulan daha geniş kapsamlı çözümlere odaklanacağız.

Ve teknik belgeler ve diğer daha karmaşık işler için insan okuyucuların en azından bunları kanıtlaması tavsiye edilirken, birçok durumda iyi bir çeviri yazılımının yetkin bir çözüm sunabilmesi gerekir. İşte o zaman çok dilli ihtiyaçlarınıza yardımcı olacak en iyi çeviri yazılımı platformları.

GlobalLink , web sitesi ve yazılım yerelleştirme ve profesyonel çeviri hizmetleriyle kuruluşların sınırları aşmasına yardımcı olur.

Hizmet, yerelleştirme engellerini yönetmek için oluşturulmuş bir dizi uygulama sunar. Her uygulama bağımsız olarak veya dış pazarlara açılmak isteyen kuruluşlar için yönetim kurulu genelinde verimliliği artırmak için entegre bir küreselleşme yönetim sisteminin (GMS) parçası olarak çalışabilir.

Bu uygulamalar, çok dilli web sitelerini başlatmak ve sürdürmek için bir BT çözümü, özelleştirilmiş iş akışları sağlayan bir yerelleştirme platformu, CMS entegrasyonu ve çok satıcılı yönetim, bir çeviri belleği çözümü ve ayrıca bir inceleme portalı içerir. Ayrıca, çeviri yöneticilerinin tutarlı bir şirket mesajı sağlamak için mevcut terimleri değiştirmesine, incelemesine, aramasına veya silmesine olanak tanıyan web tabanlı bir yönetim aracı da bulunmaktadır.

Kuruluşunuz iletişimleri tercüme etmek ve dış pazarlara girmek için daha uzun vadeli bir çözüm arıyorsa, GlobalLink ile sunulan hizmet zenginliği onu değerli bir aday yapar. Web sitesi üzerinden fiyat teklifi alabilirsiniz.

2. Pairaphrase

İş yerelleştirme araçlarından ziyade düz çevirilere odaklanan Pairaphrase , uzman teknolojisini profesyoneller için 57 farklı dile çevirmek için kullanıyor.

Platformun güvenli dosya çevirme aracı, kuruluşların aynı anda birden fazla dosyayı toplu olarak yüklemesine ve çevirmesine olanak tanır ve PowerPoint, AutoCAD, Excel, InDesign ve taranmış belgeler dahil 24 farklı dosya türünü işleyebilir. Doğrudan Microsoft Word ve diğer Microsoft Office ürünlerinde çalışmak için bir eklenti de bulunmaktadır.

Daha küçük metin grupları için, çeviri sihirbazı aracı, kullanıcıların uygulamadan çıkarken tüm verileri temizlemeden önce metinlerini güvenli bir şekilde kopyalayıp yapıştırmalarına ve bunları kuruluşun çeviri bellek bankasında saklamasına olanak tanır.

Başka bir kullanışlı özellik, kullanıcıların bir komut dosyası yüklemesine ve çevrilmiş sürümü 18 farklı dilde MP3 veya WAV dosyası olarak almasına olanak tanıyan sesli çeviri biçiminde gelir. Pairaphrase, ekiplerin nerede olurlarsa olsunlar birlikte çalışmasına olanak tanıyan gerçek zamanlı işbirliği araçlarını da içerir.

3. Text United

Text United , tüm çeviri ve yerelleştirme ihtiyaçlarınız için bulut tabanlı bir platform oluşturdu. Dış kaynaklı ve kurum içi profesyonel tercümanları bir araya getirerek, aynı pazarda çalışan ajansların sunduğu hizmeti geride bırakan “tutarlı ve kaliteli çeviri” vaat ediyor.

Text United, ekiplerin projeler üzerinde birlikte çalışması ve çevirileri baştan sona izlemesi ve düzenlemesi için çok yönlü bir ortam sağlar. Bunlar, web siteniz için basit metin çevirilerinden karmaşık yazılım yerelleştirmelerine kadar uzanır.

Kullanıcı arayüzü kaygan, modern ve sezgiseldir ve kullanıcıların yazılımı bulmak için zaman harcamak yerine projelerinin en küçük ayrıntılarına odaklanmalarına olanak tanır. Dropbox, Github, Bitbucket, SharePoint ve Outlook gibi üçüncü taraf platformlarla entegrasyon da kolaylık sağlar.

Text United’ın temel planlarında bile bindirme düzenleyici, çeviri belleği, terminoloji yönetimi, makine çevirisi ve çok dilli SEO desteği gibi özellikler bulunurken, diğer planlar API desteği, veri taşıma ve platform entegrasyonu gibi daha gelişmiş özellikler sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu