Gıda

En İyi Çay Markaları 2021 | En İyi Çay Markası Hangisi 2021?

Türkiye’de en çok tüketilen içecek olan çaydır. İnsanlar çayı çokça tükettiğinden dolayı en iyi çayı araştırmaya geçmiştir. Piyasada yeni yeni çay çeşitleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan bazılarının fiyatları çok yüksek iken bazılarının fiyatları ise çok uygundur. Piyasada bulunan orta kaliteli bir çayın kg 40 TL’dir. En kaliteli olan Çaykur Organik Beyaz Çay’ın kilosu ise 6000 TL’dir. Kilosu 10 TL olan çaylarda bulunmakta olup hangisi tercih edeceğiniz size kalmıştır.

En İyi 5 Çay

1. Çaykur Organik Beyaz Çay

Dünyadaki en pahalı çay olma ünvanını kazanan Çaykur Organik Beyaz Çay, dünyanın en iyi çayıdır. Kilosu ortalama olarak 6000 TL’dir. Çoğu markette 20 gr paketler ile satılmaktadır. Son yıllara kadar halkın çoğu kesimi bu çayı bilmemekteydi.

en iyi çay
en iyi çay

Recep Tayip Erdoğan’ın bu çayı tüketmesi gündem olmuş ve halk bu çayı tanımıştır. Fiyatı çok pahalı olduğundan tercih edecek kişi sayısı çok azdır. Ancak merak edenler 20 gr 80 TL’ye alarak deneyebilirler.

2. Çaykur Organik Hemşin Çay

En iyi çay listemizde ilk sırada yer alan çaya çoğu kişinin bütçesi yetmeyecektir ancak bu çaya çoğu kimsenin bütçesi yetecektir. Çayın ilk hasadı olarak bilinmektedir. Ek olarak hiç bir kimyasal işlemden geçmediğinden dolayı organik çay olarak bilinmektedir.

en iyi çay markası
en iyi çay markası

Çaykur Organik Hemşin Çay, Karadenizli değilseniz biraz ağır gelebilecektir ancak insan içtikçe alışmaktadır. Kilosu ise ortalama 70 TL’dir. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

3. Çaykur Organik Rize Çayı

Eğer ben çay içerken hem lezzet hem faydalı minareller almak istiyorum diyorsanız en iyi çay markaları listemizde üçüncü sırada yer alan Çaykur Organik Rize Çayı, tam size göredir. Çaykur Organik Rize Çayı, ikinci hasat ile birlikte toplandıktan sonra hiç bir işlem uygulanmadan  direkt olarak kurutularak sofralarınıza getirilmektedir.

en kaliteli çay
en kaliteli çay

Özellikle çay tiryakileri bu çayı çok tüketmektedir. Eskiden 1980 yıllarda hep bu çay tüketilirdi. Ardından tadının ağır gelmesinden diğer çaylara yönelmiştir. Bu çayın kilosu ise 60 TL’dir. Her markette bulmanız mümkün değildir. İnternetten sipariş vermeniz gerekebilir.

4. Çaykur Altınbaş Çay

En iyi çay listesinin dördüncü sırada, Çaykur Altınbaş çay yer alıyor. Altınbaş Çay’ın üretiminde erken hasat çay kullanılmaktadır bundan dolayı tadı diğer çaylara göre daha değişik gelebilir. Organik Hemşin Çay gibidir ancak bu çayı farklı farklı işlemler uygulanabilmektedir. Eğer koyu bir çay tiryakisiyseniz kesinlikle tercihinizi Çaykur Altınbaş Çaya kullanmalısınız.

en kaliteli çay
en kaliteli çay

5. Çaykur Filiz Çay

En iyi çay listesinin beşinci sırada, Çaykur filiz çay yer alıyor. Eğer çay içmeyi çok seviyorsanız ve çok koyu sevmiyorsanız tam size göre. Zevkli ve seçici damaklar için doğru seçimdir. Çaykur Filiz en çok tüketilen çaylar arasında zirvede yer almaktadır. Çaykur Filiz çay, çay kalitesinin yumuşak içiminde hissedildiği, diğer ÇAYKUR ürünleri gibi katkısız, doğal bir çaydır.

en güzel çay hangisi
en güzel çay hangisi
FAQ

En İyi Çay Markası Çaykur'dur. En İyi Çay Markaları yazımızda bunlardan bahsettik.

En İyi Çayın Kilosu 6000 TL'dir.

‘ );

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu