Teknoloji

En iyi Android Tarayıcıları 2021

En iyi Android tarayıcılarından birini kullanmak, tarama deneyiminizi tam olarak istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanır. Bu, bir Android telefondan bekleyeceğiniz türden bir kişiselleştirmedir. iPhone kullanıcıları bu özgürlüğün tadına yeni yeni kavuşmuş olsa da – iOS 14 sonunda Safari olmayan varsayılan bir tarayıcı ayarlamanıza izin veriyor – bu Android kullanıcıları için eski bir şapka. İle Android 11 şimdi en yeni telefonlarda ve birçok eski cihazlar üzerine yolunda bulgu, şimdi en iyi Android tarayıcılardan birine web üzerinde telefonunuzun varsayılan pencere geçiş dikkate almak mükemmel bir zaman.

En iyi Android tarayıcıları Nelerdir?

Chrome ne kadar iyi olsa da – ve hala en iyi Android tarayıcıları arasında 1 Numara olduğunu düşünüyoruz – her biri kendi güçlü yönlerine sahip bir dizi tarama alternatifiniz var. İster masaüstünüzde kullandığınızı yansıtan bir tarayıcı ister gizliliğe önem veren bir tarayıcı isteyin, Google Play Store’da zevkinize uygun bir tarayıcı mutlaka vardır. Yarım düzineden fazla farklı seçeneğin testlerine dayanarak, Google Chrome çoğu Android kullanıcısı için en iyi tarayıcı olarak öne çıkıyor. En iyi Android telefonların hepsinde varsayılan tarayıcı olduğu için bu iyi bir şey .

Masaüstü ve mobil sürümleri arasında kolay senkronizasyona ek olarak, Android için Chrome, mobil ödemeler için güvenli depolama ve pop-up’lar ve kötü amaçlı reklamlar için engelleyiciler gibi hoş geldiniz özellikleri sunar. Masaüstünüzde Brave, Firefox veya Opera kullanıyorsanız, şanslısınız. Tüm bu tarayıcıların mobil sürümleri ayrıca Android’de güçlü özellikler sunar ve tarama deneyiminizi platformlar ve cihazlar arasında senkronize etmenize olanak tanır. Opera’nın mobil versiyonu, aylık veri payınızın daha azını tüketen bir veri tasarrufu moduna sahiptir. Android için Firefox, tarayıcılarını kurcalamaktan hoşlanan kişiler için etkileyici miktarda özelleştirme sunar. Brave’in reklam engelleyicisi varsayılan olarak açıktır.

1. Chrome

Google ekosisteminde yaşamakla barıştıysanız ve şirketin çevrimiçi yaşamınız hakkında her şeyi bilmesinden yararlandığınıza inanıyorsanız, çoğu Android cihazında varsayılan tarayıcıdan kaçınmayı haklı çıkarmak zordur.

Chrome, özellikle masaüstü sürümünü zaten kullanıyorsanız, mobil tarama için bariz bir seçimdir. Chrome’un mobil ve masaüstü sürümleri arasında senkronizasyon yapmak faydalıdır ve size Chrome’da sakladığınız şifrelere erişme seçeneği sunar (en iyi şifre yöneticilerinden birini kullanmamanız şartıyla ). Her web geliştiricisi, bir web sitesi oluştururken Google’ın tarayıcısını göz önünde bulundurduğundan, piyasadaki baskın tarayıcı olarak Chrome da en güvenilir seçenektir. Chrome, ödeme yöntemleri için güvenli depolama, veri tasarrufu modu, düzinelerce dilde otomatik çeviri, kötü amaçlı reklam engelleyici ve açılır pencere engelleyici gibi kapsamlı ek özellikler sunar.

2. Opera

Opera, her iki sürümün kullanıcıları için sağlanan tüm avantajlara sahip, masaüstü karşılığı olan başka bir mobil tarayıcıdır. Opera, standart web sayfalarının yanı sıra videoları da sıkıştıran bir veri tasarrufu moduyla kendisini en iyi Android tarayıcılarının geri kalanından ayırır. Sonuç olarak, azaltılmış veri sayesinde sayfalar daha hızlı yüklenir ve en iyi sınırsız veri planlarından birine sahip değilseniz , aylık veri payınızı bu kadar çabuk tüketmezsiniz. Opera ayrıca, size sanal bir IP sağlayan yerleşik ücretsiz VPN benzeri bir özellik sunar, ancak özellikle, hem VPN özelliğini hem de veri tasarrufu modunu birlikte kullanamazsınız.

3. Firefox

Google Chrome’da olduğu gibi, masaüstü taramanızın çoğunu yaptığınız tarayıcı buysa, Firefox’u Android telefonunuza taşımak için güçlü bir motivasyon vardır. Bir Firefox hesabı oluşturup tüm cihazlarınızda oturum açarsanız, tüm şifreleriniz, geçmişiniz ve yer imleriniz senkronize edilir. Daha iyisi veya daha kötüsü için, Firefox’u, tarayıcının hemen her yönünü ayarlayabilen farklı temalar ve uzantılarla şaşırtıcı derecede özelleştirebilirsiniz. Sekmelerin tarayıcınızda nasıl görüntüleneceğine, her şeyin ne renk olması gerektiğine ve tam olarak hangi özelliklere erişmek istediğinize karar vermek isteyen bir kişiyseniz, Firefox tam size göre. Ancak bu bir kabus gibi geliyorsa, başka bir yere bakmalısınız, çünkü temel bir Firefox kurulumu bile biraz ince ayar yapılmasını garanti eder.

4. Microsoft Edge

Microsoft sonunda harekete geçti ve Edge biçiminde çekici bir modern (Chromium tabanlı) tarayıcı sundu. Android sürümü, masaüstü tarayıcısının henüz yaşadığı büyük yenilemeden geçmemiş olsa da, Microsoft hesabınızla senkronize olan hala iyi bir seçenek.

Microsoft Edge, uzantı desteğinden yoksundur, ancak reklam engelleyici, çeviri hizmetleri, parola yöneticisi, fiyat denetleyicisi ve NewsGuard adı verilen bir şey gibi diğer uygulamalarda bazen uzantı tabanlı olan bir dizi ekstra sunar. Bu ikinci özellik, haber web sitesini “gazetecilik güvenilirlik ve şeffaflık standartlarına” dayalı olarak değerlendirir.

5. Puffin

Puffin Web Tarayıcı hız, güvenlik ve gizliliğe odaklanmıştır ve ABD’deki veri merkezlerine şifrelenmiş veriler gönderir. Bu, tarayıcınızın coğrafi konumu ABD olarak görüneceği ve sizi bazı yerel içeriklerden potansiyel olarak engelleyeceği için diğer ülkelerdeki kullanıcılar için potansiyel bir dezavantajdır . (Puffin’in Google Play sayfası, tarayıcının Çin, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde engellendiğini belirtiyor.)

Puffin’i test ederken, zaman zaman Puffin sunucularıyla bağlantımı kaybettim. Gün boyunca birkaç kez, telefonumun ekranının üstünde 3 ila 5 saniye boyunca “yeniden bağlanılıyor” mesajı görürdüm. Bu dezavantaja rağmen, yerleşik bir VPN’nin avantajları, çoğu içerikte veri tasarrufu, daha hızlı sayfa yükleme süreleri ve Flash desteği bazı kullanıcılar için buna değecektir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu