Teknoloji

En İyi Android Emülatörleri 2021 | En Hızlı Emülatörler

Uygulamaları bir masaüstünde test etmek genellikle bir mobil cihazdan daha kolaydır ve bir Android emülatör, uygulamanızın her birinde nasıl performans gösterdiğini görebilmeniz için birçok farklı telefon modelini ve ekran boyutunu simüle etmenize izin verir.

Oyun, bir masaüstünde Android’i taklit etmenin başka bir yaygın nedenidir ve bunu masaüstü eşdeğerleri olmayan uygulamaları çalıştırmak için de kullanabilirsiniz. Örneğin, Instagram uygulamasını bir emülatörde çalıştırmak, PC’nizden veya Mac masaüstünüzden fotoğraf yüklemeyi mümkün kılar – aksi takdirde imkansız olan bir şey.

Android için iş uygulamaları da mevcut olsa da, bunların çoğu zaten SaaS tabanlı bulut uygulamalarıdır, bu nedenle oyunlar genellikle olmasa da yine de tarayıcınız aracılığıyla masaüstü PC’nizden erişilebilir.

1. BlueStacks

BlueStacks App Player , belki de en iyi bilinen Android emülatördür ve kalitesi ve güvenilirliği göz önüne alındığında hiç de şaşırtıcı değildir. BlueStacks, kullanım kolaylığı düşünülerek tasarlanmıştır ve tıpkı bir tablet veya akıllı telefondaki Android gibi görünür ve hissettirir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcuttur. Ücretsiz olana bazı reklamlar ve ara sıra sponsorlu uygulama dahildir, ancak bunlar oldukça gizlidir.

BlueStacks öncelikle oyunlarla ilgilidir ve arayüz esasen onları indirmek ve yüklemek için bir ön uçtur, ancak Google Play Store’u ziyaret etmek ve diğer uygulamaları aramak da mümkündür ve diğer kaynaklardan uygulamalar ve oyunlar eklemek istiyorsanız, bağımsız APK dosyalarını kullanma seçeneği. Deneyimlerimize göre kurulum basit ve kolaydı ve Summoners War’ı iyi bir şekilde kurabilirdik, ancak mevcut bir hesap girişini kullanamadık, buna dikkat edin.

2. NoxPlayer

BlueStacks App Player gibi, NoxPlayer PC ve Mac için hızlı, kaygan bir Android emülatörüdür. NoxPlayer’ı oyun oynamak için kullanmayı planlıyorsanız, favori oyun kumandanızı kullanabileceğinizi ve çeşitli Android hareketlerini gerçekleştirmek için tuşları veya düğmeleri eşleme seçeneğiniz olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız.

NoxPlayer size Android’in stok sürümünü sunar ve oyuncular düşünülerek tasarlanırken, Google Play Store’dan başka uygulamalar da yükleyebilirsiniz. NoxPlayer tamamen ücretsizdir, ancak pencerenin sağ tarafındaki dikey araç çubuğundan erişilebilen bir dizi harika ekstra içerir. Burada ekran görüntüsü ve video kaydı kısayolu, bir makro kaydına bağlantı ve Google Play dışından alınan APK’lardan yazılım yükleme seçeneği bulacaksınız.

3. MEmu Play

En yeni Android emülatörlerinden biridir, ancak MEmu kendisi için oldukça iyi bir isim yapmayı başardı – ve bunun iyi bir nedeni var. Tam adının MEmu Play olduğu göz önüne alındığında, burada odaklanmanın bir kez daha oyun olması şaşırtıcı olmamalı.

En iyi performansı elde etmek için CPU’nuz için sanallaştırmayı etkinleştirmeniz önerilir. Intel ve AMD yongalarının yanı sıra entegre ve özel grafikler desteği ile burada destek seviyeleri çok iyi.

Oyununuzu geliştirmek için çok sayıda klavye eşleme seçeneği vardır ve Google Play Store aracılığıyla veya APK’ları program penceresine sürükleyip bırakarak yazılım yükleme seçeneğiniz vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu