Teknoloji

En İyi Akıllı Saatler 2021 | Ucuz ve Kaliteli 5 Akıllı Saat

En iyi akıllı saatler, bileğinize bir arama veya kısa mesaj gelip gelmediğini size bildirmekten fazlasını yapar. Hepsi bir arada: Daha sağlıklı olmak için bir fitness takipçisi, bir dijital cüzdan ve bazı durumlarda, akıllı telefonunuz yakında olmasa bile bir telefon görevi görebilir.

Akıllı saatler, fitness takibinin ötesine geçti ve artık hayatınızı kurtarabilecek sağlık özelliklerine sahip. Yüksek kalp atış hızı uyarılarını algılayabilir ve düşerseniz sizi otomatik olarak acil servislere bağlayabilirler. Elektrokardiyogram (EKG) ve kan oksijeni (SpO2) ölçümleri de bazı premium modellerin avantajlarıdır. Birincisi atriyal fibrilasyon belirtilerini tespit ederken, ikincisi solunum sağlığının iyi bir göstergesidir.

Ancak en iyi akıllı saatler tüm bunları diğerlerinden daha iyi yapar. Bazılarının indirebileceğiniz çok sayıda uygulaması var ve bazılarının pilleri neredeyse bir gün yetmiyor, bazılarının ise şarjı neredeyse bir hafta sürebiliyor. Ve elbette bir stil var: En iyi akıllı saatler, kayışlarından yüzlerine kadar kişiliğinize en iyi şekilde uyacak şekilde özelleştirilebilir.

En İyi Akıllı Saatler

Çokça en iyi akıllı saati test ettikten sonra, en iyi seçimimiz, Seri 5’in her zaman açık ekranı ve dahili pusulası ve hakkında sevdiğimiz tüm gelişmiş sağlık özelliklerini temel alan Apple Watch Series 6 (399 $) oldu. Seri 4, SpO2 izleme ve daha hızlı şarj ile.

Apple Watch SE (279 $) de kontrol etmeye değer yeni bir seçenek olmasına rağmen, Apple Watch 3 (199 $) de çok iyi bir değer olmaya devam ediyor. SE, Series 6’nın küçültülmüş bir versiyonudur, ancak yine de bir pusula, düşme algılama ve GPS’e sahiptir.

Samsung’un Galaxy Watch 3 (399 $) değerli bir Apple Watch yarışmacısı – aslında Android kullanıcıları için en iyi akıllı saat. Dönen bir çerçevenin yanı sıra daha ince çerçeveli daha büyük bir ekran sunar. FDA onaylı EKG izleme ve gezi algılama gibi hayat kurtaran bazı özellikleri, tümü şık bir kabukta toplanmıştır. Ancak halefi Samsung Galaxy Watch 4 yakında gelebilir. Ne bekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için Wear OS ve watchOS karşılaştırmasını okuyun .

Fitbit’in en iyi akıllı saati Fitbit Sense. Okumaları ve testleri kendi kendinize uygulamanızı beklemek yerine, vücudunuza daha kapsamlı bir bakış açısı sunmasını seviyoruz.

1. Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6, şimdiye kadarki en iyi Apple Watch . Daha da parlak bir ekran ve ilave kan oksijeni (SpO2) okuyucu ile her zaman açık olan ekrandan sağlık özellikleri koleksiyonuna kadar Seri 5 hakkında takdir ettiğimiz her şeyin üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca Apple Watch ilk kez renkli olarak geliyor; özel mavi ve Ürün Kırmızısı kaplamaları kesinlikle göz alıcı.

Apple Watch’un 18 saatlik pil ömrünü iyileştirdiğini görmek isterdik, ancak Series 6 daha hızlı şarjdan faydalanıyor. Sadece 90 dakikada tamamen suyunu çekebilirsiniz, bu da gece boyunca şarj etmek yerine takmak için kullanışlıdır. Evet, Apple Watch 6 sahiptir uyku izleme de watchos sayesinde 7.

2. Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3, piyasadaki en iyi akıllı saatler den biri ve aynı zamanda en işlevsellerinden biri. 41 ve 45 mm olmak üzere iki boyutta ve ayrıca LTE modellerinde mevcuttur, böylece akıllı telefonunuzu evde bırakabilirsiniz. Galaxy Watch 3’ün dönen çerçevesi, saatin arayüzünde gezinmeyi kolaylaştırırken, binlerce saat yüzüne erişim, ekranı beğeninize göre özelleştirmenizi sağlar.

Galaxy Watch 3, orijinal Samsung Galaxy Watch’a kıyasla 2 günlük daha kısa bir pil ömrüne sahip olsa da , daha fazla müzik depolama, FDA onaylı EKG izleme ve yolculuk algılama özellikleri sunuyor. Tabii ki, temassız ödemeler için Samsung Pay ve bazı iyi fitness özellikleri de alacaksınız. İlk Galaxy Watch gibi, Galaxy Watch 3’ün en büyük dezavantajı, Samsung’un uygulama mağazasının Apple’a kıyasla sınırlı olması, ancak Tizen’in yetişmesi.

3. Fitbit Sense

Fitbit Sense, En İyi Akıllı Saat ve  Versa serisinden daha gelişmiş sağlık ve zindelik özellikleriyle birlikte gelen şirketin en üst düzey akıllı saatidir. Yalnızca FDA onaylı bir EKG sensörüne ve kan oksijen okumasına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda Sense, elektrodermal aktiviteyi ve cilt sıcaklığını da ölçme yeteneğine sahiptir.

En iyi Fitbit’lerden biri olan Sense, hem iOS hem de Android ile çalışır ve yerleşik GPS, yerel bir uygulama mağazası, Alexa ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Fitbit artık sadece adımlarımızı takip eden ürünlere sahip bir marka değil: Fitbit Sense gibi Fitbit cihazları sağlığımıza bütünsel bir bakışın ne anlama geldiğini gösteriyor.

4. Apple Watch SE

Apple Watch SE, Apple Watch Series 5 (o zamandan beri üretilmiyor) ve Apple Watch Series 3’ün bir melezidir. en iyi akıllı saatler Series 6’nın tüm özelliklerine sahip değildir, ancak yine de hızlı çipi ve güvenliği ile öne çıkar. özellikleri. Ayrıca bir LTE seçeneği sunarak Aile Kurulumunu denemek isteyenler için iyi bir seçimdir.

Apple Watch 6 ve Apple Watch SE arasında seçim yaparken nihai kararınız, her zaman açık seçeneği, EKG monitörü ve SpO2 ile daha parlak bir ekran için fazladan harcamak isteyip istemediğiniz olacaktır. Bu araçlar sizin için sorun değilse, SE, iPhone kullanıcıları için oldukça yetenekli bir seçenektir.

5. Amazfit Bip

En İyi Akıllı Saatlerden biri olan ve Fitness izleme özelliğine sahip yetenekli bir akıllı saat almak için mutlaka büyük paralar ödemeniz gerekmez. Ultra uygun fiyatlı Amazfit Bip’in maliyeti 80 dolardan daha azdır, ancak iOS ve Android ile çalışır ve GPS ve kalp atış hızı monitörü ile birlikte gelir.

Fitness izleme özellikleri oldukça sağlamdır ve Bip’in transflektif renkli ekranı gözleri yormaz ve pili tüketmez. Pil ömründen bahsetmişken, yaklaşık 45 günlük normal kullanım bekleyebilirsiniz – pil %50’nin altına düşmeden önce Amazfit Bip’i iki hafta kullandık. Diğer işlevler sınırlıdır: Yalnızca beş farklı saat yüzü arasından seçim yapabilir ve saatin kendisinden gelen bildirimleri yalnızca görüntüleyebilir ve yanıtlayamazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu