Teknoloji

En İyi 5 İnternet Sağlayıcısı 2021

İnternet günümüzde ekmek, su gibi temel bir ihtiyaçtır. İnternet kullanımında uygun fiyata yüksek hızlarda internet almak önemlidir. En İyi 5 İnternet Sağlayıcısı sizler için araştırdık. İnternet Sağlayıcılarını sizlere kalitesine göre sıraladık.

En İyi 5 İnternet Sağlayıcısı:

  • Turkcell Superonline
  • Vodafone Net
  • Türknet
  • Millenicom
  • Türk Telekom

Turkcell Superonline

Turkcell Superonline ülkemizde en yüksek internet hızı sağlayan firmadır. Fiyatları ise diğer firmalara göre daha uygundur. Apartmanınız Turkcell Superonline Fiber altyapısını barındırıyorsa 1000 Mbps kadar hız almanız mevcuttur. 

Turkcell Superonline Başlıca Paketleri

  • 15 Mbps Hız İlk 6 ay ücretsiz Sonraki 18 ay 99,99 TL
  • 25 Mbps Hız İlk 3 ay ücretsiz Sonraki 21 ay 89,99 TL

Vodafone Net

Vodafone en çok kullanılan internet Sağlayıcıları arasında 2. Sıradadır. Fiyat bakımında Superonline ile hemen hemen aynı fiyatlardadır. Ancak bazı bölgelerde Vodafone hızı yetersiz kalmaktadır. Vodafone kırsal alanlar ADSL ile internet sağlaması ile daha çok satmaktadır. Tavsiyem eğer evininiz Fiber varsa Superonline taktırın eğer Fiber yoksa Vodafone taktırmanız daha mantıklı olacaktır.

Vodafone Net Başlıca Paketleri

  • 15 Mbps Hız 24 ay boyunca 79,99 TL
  • 35 Mbps Hız 12 ay boyunca 89,99 TL

Türknet

Türknet firması özellikle son aylarda oldukça popülerleşmiştir. Özellikle Arkadaşını davet ettiğin zaman 1 ay internet kazanması oldukça yaygınlaştırmıştır. Kullanıcı sayısının son 1 yılda %500 arttığı tespit edilmiştir. Altyapı olarak ise Türk Telekom alt yapısını kullanmaktadır. Türknet kendi alt yapısı yoktur. Türknet’te tüm paketler aynı fiyattadır, altyapı ne kadar desteklediği taktirde o kadar hız alırsınız. Paket ücreti 100 TL’dir.

Millenicom

Millenicom firması Türknet kopyası diyebiliriz. Millenicom da Türk Telekom altyapısı kullanmaktadır. Oda yaptığı kampanyalar ile öne çıkmıştır. Millenicom’da da tek paket kullanılmaktadır. Paket fiyatı 90 TL’dir. Altyapı ne kadar destekliyorsa o kadar hız alırsınız.

Türk Telekom

Türk Telekom firması birçok sağlayıcıya altyapı sağlarken niye 5. Sıraya koydunuz diye sormuş olabilirsiniz.  Türk Telekom firması hız bakımında düşük ama uygun fiyatlı paketleri ile öne çıkmaktadır. 60 TL’ye internet paketi bulunmaktadır. Fiber altyapısı ise hemen her büyük şehirde bulunmaktadır bundan dolayı bazı şehirlerde Turkcell Superonline’dan öne çıkmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu