, , ,

Doğru Backlink Nasıl Alınır

Backlink almanın önemi neredeyse tüm SEO yazılarında ve kitaplarında bahsedilen bir konudur. Backlink bir web sayfasından farklı bir sayfasına verilen linktir. Fakat alınan backlinkin kalitesi de önemlidir. Her web sayfasından gelen backlink fayda sağlamaz. Peki doğru backlink nasıl alınır?

Doğru Backlink Nedir? Nasıl Alınır?

Doğru backlink nasıl alınır sorusundan önce doğru backlink nedir buna bakmak gerekir. Doğru backlink kaliteli içerik üreten web siteleridir. Doğru backlink alacağınız web sitesinin DA ve PA (domain otoritesi ve sayfa otoritesi) yüksek olmalıdır. Bunun yanında aşağıdaki kurallara dikkat edilmelidir.

  • Doğru backlink mutlaka kaliteli bir içeriğe sahip web sitesinden alınmalıdır. Kopyala yapıştır yaparak içerik üreten sitelerden uzak durulmalıdır.
  • +18 içerik paylaşan, yasa dışı paylaşımlar yapan, spam içerik barındıran web sitelerinden uzak durulması gerekmektedir.
  • Domain otoritesi ve sayfa otoritesi düşük web sayfalarından (puanları 20’nin altında olan sayfalardan) alınacak backlinkin değeri de düşük olacaktır. Fakat yeni açılmış ve gelecek vaat eden bir site ise bu durumda doğru kaynaklardan birisi olur. 

Backlink Alma Yolları

Kaliteli web sitelerinden backlink almanın birçok yolu vardır. Bunlar;

  • Kaliteli web sitesi ve bloglara yorum yapmak,
  • Forum sitelerinde paylaşımlarda bulunmak veya forumda sorulan sorulara kendi sitenizden referans vererek cevaplar yazmak,
  • Sosyal medya platformlarının hakkında bölümüne web sitenizi eklemek,
  • Backlink listelerini indirip bunlarda yer alan edu.tr ve benzeri uzantılı web sitelerinden backlink almak.

Hakkımızda

Sed gravida lorem eget neque facilisis, sed fringilla nisl eleifend. Nunc finibus pellentesque nisi, at is ipsum ultricies et. Proin at est accumsan tellus.

Son Yazılar

    Kategori